Halkalı arenasında yüzde 5 peşinatla kendine yer arıyor

Yoğun bir kentleşmeye sahne olan Küçükçekmece-Halkalı bölgesinde 85 bin metrekarelik alanda 757 konutun yer alacağı İstanbul Lounge projesi ile Eroğlu Yapı kendine yer arıyor.
Küçükçekmece-Halkalı bölgesinde “herşey dahil metrekaresi 1.500 TL’den” söylemiyle hareket eden Eroğlu Yapı, İstanbul Lounge projesinde herkesi yüzde 5 peşinatla ev sahibi yapmayı hedefliyor. 120 aya kadar vade seçenekleri bulunan projede, banka faiz oranları 0.76’dan başlıyor.
İstanbul Lounge’un kente fark katması vizyonu ile hareket ettiklerini belirten Eroğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, “Çevredeki yapılaşmayı ve kentsel anlamda hizmetleri değerlendirdiğimizde bu bölgede yakın gelecekte nüfus daha da artacak. İstanbul Lounge ise Halkalı’da mimarisi, yeşil alanları ve sosyal imkânları ile dikkat çekiyor. Büyüklükleri 56 ile 204 metrekare arasında değişen 1+1’den 4+1’e kadar pek çok farklı konut alternatifi bulunuyor. Projede ayrıca sınırlı sayıda çok özel dubleks 4+1’ler ve kent villaları yeni sahiplerini bekliyor” diye konuştu.
Projenin lokasyonu itibariyle imkanlarının iyi olduğunu dile getiren Eroğlu, “Proje, konumu ve imkânlarıyla güvenilir bir yatırım fırsatı sunuyor. Tüm konut ve ticari gayrimenkul projeleri ile sektördeki klişeleri değiştirmeyi hedefliyoruz. İstanbul Lounge projesi de bulunduğu bölge itibariyle sakinlerinin yoğun temposunu azaltacak. Küçükçekmece Gölü’ne yakınlığı ile de ayrıcalıklı bir konuma sahip. Sektöre sunacağımız bu ve benzeri projeler ile önümüzdeki 5 yıla damga vuracağız” diyerek iddialarını dile getirdi.

‘Fiyatlara her şey dahil’
Sundukları projelerde hedeflediklerini yüksek tuttuklarını belirten Eroğlu Yapı Satış ve Pazarlama Direktörü Aybars Kızılsencer ise projenin, yatay süreklilik konseptine işaret ederek, “Metrekaresi yaklaşık 1.500 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan İstanbul Lounge’da 1+1 için 4 bin 500, 2+1 için 8 bin, 3+1 için 10 bin 500, 4+1 için ise 18 bin TL’den başlayan peşinatlarla satış yapıyoruz. Evinizi kullanıma başladıktan sonra gizli veya ekstra hiçbir masraf çıkmayacak. Fiyatlara KDV’de olmak üzere her şey dahil” dedi.

Tekira AVM’yi gerçekleştirdi
Kasım 2008’de açılan Tekira AVM’yi hayata geçirerek kurulduğu 1997 yılından 2005 yılına kadar yüz bin metrekare fabrika ve ofis inşaatı gerçekleştiren Eroğlu Yapı, başladığı yeni projeleri 3 yıl içerisinde tamamlayarak yaklaşık 1 milyar dolarlık iş hacmine ulaşmayı hedefliyor.
Konut, AVM ve ticari gayrimenkul projeleri konularında faaliyet gösteren Eroğlu Yapı, 2006 yılında yeniden yapılanarak rotasını ticari inşaatlardan konut projelerine çevirdi. Yeni vizyonuyla o günden beri Sarıyer, Beylikdüzü, Ümraniye, Merter, Kağıthane, Florya, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Tekirdağ ve Bursa’da projeler geliştiren Eroğlu Yapı’nın önümüzdeki 3 yıl içerisinde tamamlamayı hedeflediği konut, alışveriş merkezi ve ticari gayrimenkul projelerindeki alanların toplam büyüklüğü 1 milyon metrekareyi aşıyor.

Milliyet