Varyap Meridian’a Avrupa’dan beş ödül

İstanbul Ataşehir’de inşa edilen Varyap Meridian,dünyanın en iyi emlak profesyonellerini belirlemeyi amaçlayan ve Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri organizasyonunun bir parçası olarak gerçekleştirilen “2010 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Yarışması”nda beş ödül birden kazandı.

Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş ödülle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede “Türkiye’de gayrimenkul sektörünün standartlarını değiştiren bu projeyi gerçekleştirme amacımız, ülkemizi ve İstanbul’u uluslararası platformda daha iyi tanıtmak ve buradaki ilerlemenin tanıtımını yapmak idi. Bunu başardığımız için çok mutluyuz. Bütün dünya Türkiye’nin neler yapabildiğini artık daha iyi görüyor” dedi.

Yapılan açıklamada, 2010 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri 15 kategoride verildiği, Londra’da 24 Eylül’de gerçekleştirilen 2010 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında Varyap Meridian’in beş kategoride birden ödül aldığı bildirildi. Varyap Meridian’ın kazandığı ödüller ise Best Architecture (Turkey) / Türkiye’nin en iyi mimarisi, Best High Rise Architecture (Turkey) / Türkiye’nin en iyi yüksek bina mimarisi, Best Developer Web Site (Turkey) / Türkiye’nin en iyi gayrimenkul web sitesi, Best Architecture (Europe) /Avrupa’nın en iyi mimarisi ve Best High-Rise Architecture (Europe) /Avrupa’nın en iyi yüksek bina mimarisi oldu.

Verilen bilgiye göre, üç tur halinde yapılan yarışmanın, tamamlanan ikinci turunda ödül kazanan projeler, 27 Kasım 2010 tarihinde, Londra’da yapılacak üçüncü turda “Dünyanın En İyi” projeleri ile yarışacak. Erdinç Varlıbaş, Leed sertifikasyonuna sahip Türkiye’nin ilk ve tek karma lüks yeşil konut projesi olarak değerlendirdiği Varyap Meridian’in, Hyde Park, Royal Lancaster Hotel’de düzenlenecek nihai yarışmada, bu kez dünyanın en iyi projesi olmak için yarışacağını ifade etti.

GAYRİMENKULÜN GURULARI SEÇTİ

Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri yarışmasına katılan projeleri, dünya gayrimenkul piyasasının guruları seçti. Yarışmanın, bu yılki jüri üyeleri arasında, Google Büyük Britanya Gayrimenkul Piyasaları Müdürü Ben Wood, Ulusal Gayrimenkul Profesyonelleri Federasyonu Grup Genel Müdürü Peter Bolton King, FIABCI’nin Başkanı Christopher Hall, FIABCI Belçika Başkanı Hendrik Nelde, Avustralya Mimarlar Enstitüsü Müdürü Fiona Nixon, International Homes Luxury Collection dergisi Genel Yayın Yönetmeni Helen Shield ve Alman Emlak Derneği Genel Müdürü Sven Johns’ın yer aldığı bildirildi.

Sabah