Rotasını Anadolu yakasına çevirdi

600 konutluk Elite City’nin temelini atan Şua İnşaat, bu yıl Anadolu yakasında da 2 yeni projeye başlayacak. Firma, konut sayısını ikiye katlarken ciroyuda yarı yarıya artırmayı planlıyor.
Halkalı’da Emlak Konut GYO’dan aldığı arsa üzerine 600 konutluk Elite City’nin temellerini atan Şua İnşaat, gelecek yıl Anadolu yakasında iki projede 1100 konut üretecek. 2010 yılı cirosu 500 milyon TL olan Şua İnşaat, 2011 için ise 750 milyon TL’yi hedefliyor.
Çok büyük projeler yerine tercihini daha küçük ama niş alanlardan yana kullanmak isteyen Şu İnşaat, bu amaçla 2011 yılında Anadolu yakasında Pendik ve Kadıköy’de iki proje gerçekleştirecek. Pendik’te ortak almadan tamamen kendi imkanları ile bu projeyi gerçekleştirmek istediklerini belirten Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, “Pendik’teki proje yılın ilk aylarında start alacak ve yaklaşık 600 konut olacak. İkincisi ise Kadıköy, Göztepe tarafında 500 dairelik bir proje olacak” diyerek gelecek yılki planlarını açıkladı.
2011 yılında Pendik ve Kadıköy’de toplam 1100 konut yapmak istediklerinin altını çizen Kaya, “2011 yılında gerçekleştireceğimiz her iki proje İstanbul’un Anadolu yakasında yer alacak. Bunlarla 2011 için ciro hedefimizi 750 milyon TL olarak belirledik” diye konuştu.

2010 yeniden atılım yılı oldu
Piyasaların canlanmasıyla birlikte 2010 yılında Halkalı Atakent bölgesinde bir konut projesine başlama kararı aldıklarını dile getiren Kaya, “Uygun arsanın bulunmasının ardından kararımızı eyleme dönüştürdük. Aralık ayının başında şu an inşaatı devam eden Elite City’nin lansmanını gerçekleştirdik. Gerek projesi, gerek peyzajı, gerek detaylarıyla bugüne kadar bölgede hiç yapılmamış bir proje. Toplam 600 konut olacak. Lansmanın üzerinden bir ay geçmiş olmasına rağmen üçte ikisinin satıldığını söyleyebilirim” diye konuştu.

Aynı zamanda çevre ödüllü
Firma olarak 1992 yılında kurulduklarını ve tercihlerini her zaman için büyük projelere imza atmaktan yana kullandıklarını belirten Kaya, “İlk yıllarımızı hedefimize ulaşmak adına deneyim kazanmaya ayırdık ve taahhüt işi yaptık. Daha sonra Şua İnşaat olarak büyük çaplı projelere adım attık. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz projelerin çoğu İstanbul’un Anadolu yakasında özellikle Ataşehir bölgesindeydi. Burada Ataşehir Konakları, İmes İş Merkezi, Elite Life, Merve Konakları gibi projeleri gerçekleştirdik. Ayrıca, çevre ödülü aldığımız Altınoluk’taki yazlık sitemiz de bahsetmeye değer projelerimiz arasında yer alıyor” dedi.

Krizin etkileri azalma eğiliminde
İnşaat sektörünün bir süredir sıkıntılı olduğunu ve krizden sonra işlerin iyice daraldığına dikkat çeken Kaya, “2010 tüm sektör için silkelenme ve toparlanma yılı oldu. Prensip gereği öz sermayemizi kullanarak temkinli yol aldığımız için biz durgunluk yaşamadık. Fakat sektörümüzün de olumsuz etkilerden sıyrılması sevindirici oldu” diye konuştu.
Sektörün yüzde 16’lık oranla beklentilerin üzerinde bir büyümeyle kapandığına dikkat çeken Kaya, 2011 yılında bu oranın yüzde 8 olması beklendiğini dile getirdi. İnşaat sektörünün önünün açıldığını düşünen Kaya, “Artık sektörün önü açıldı. Kredilerin düşmesi ve eski binalarda oturan vatandaşların yeni binalara geçiş isteği zaten canlanan sektörün daha da iyileşmesini sağlayacak” dedi.

Milliyet

“Rotasını Anadolu yakasına çevirdi” için bir yorum

  1. elitecity gerçekten inanılması zor bir kaliteyi gerçekleştiriyor.halkalı çevresindeki tüm projeleri bir gezin sonra elitecitye gelin.inşaattan anlamayanlar bile gördüklerinin karşısında şaşırıyorlar.nimetullah bey tabiri caizse mimar sinan eseri gibi bir proje gerçekleştiriyor.bende bir ev aldım.çokmutluyum.teşekkürler şua.m.vardar

Yorumlar kapatıldı.