İhlas, Kristalşehir’e başlıyor

Yeşille mavinin buluştuğu Kristalşehir’de, farklı zevklerin insanları aynı adreste bir araya geliyor.

İhlas Holding bugüne kadar 10 bin’den fazla konut inşa etti. 40 bin kişi İhlas tarafından teslim edilen konutlarda yaşıyor. Şimdi de, Beylikdüzü, Esenyurt ve Büyükçekmece’nin kesiştiği kavşakta 5000 konutluk yeni bir yaşam merkezi kuruyor.
 
Yeşille mavinin buluştuğu Kristalşehir’de, farklı zevklerin insanları aynı adreste bir araya geliyor. Yüksek inşaat kalitesi, estetik ve huzurla birleşip yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor…

Bugüne kadar inşa ettiği konutlarla, inşaat sektörünün güvenilir ve başarılı şirketlerinden biri haline gelen İhlas Holding, İstanbul’un yeni cazibe merkezi Beylikdüzü’nde 5000 konuttan oluşan, göz kamaştıran bir projeye daha imza atıyor.

İhlas Holding bugüne kadar 10 bin’den fazla konut inşa etti. 40 bin kişi İhlas tarafından teslim edilen konutlarda yaşıyor. Şimdi de, Beylikdüzü, Esenyurt ve Büyükçekmece’nin kesiştiği kavşakta 155.000 metrekarelik arsa üzerinde yeni bir yaşam merkezi kuruyor. Beylikdüzü, Esenyurt ve Büyükçekmece’nin kesiştiği kavşakta E-5 (D-100) otoyolu üzerinde olan Kristalşehir, İstanbul’un en büyük fuar merkezi TÜYAP’ın yanı sıra Metro, Carrefour, Migros, Real, Bauhause, Media Markt gibi büyük alışveriş merkezlerine de komşu. 155.000 metrekarelik bir arsa üzerinde inşa edilecek Kristalşehir, şimdiden bölgenin en önemli konut projeleri arasında yerini aldı. 15 Ocak’ta satışa çıkacak Kristalşehir projesinde, 18 konut bloku ve 2 adet E-5 girişli residence kuleden oluşuyor ve 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tipleri yer alıyor.

İhlas İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, İnşaat Mühendisi Halil Şeker, Kristalşehir’in yüksek teknoloji ile depreme dayanıklı olarak inşa edileceğini belirterek, “Bu projeden konut sahibi olanlar, Kristal ismine layık değerli bir yatırıma imza atmış olacaktır. İstanbul’da kaliteli yaşamı arayanları Kristalşehir’de huzuru, mutluluğu, güvenliği ve kazançlı yatırımı yıllar boyu yaşamaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kristalşehir, Marmara Denizi ile Büyükçekmece manzarasına sahip olması sebebiyle emsallerine oranla daha avantajlı bir konumda yer alıyor. 120 bin metrekarenin yeşil alana ayrıldığı projede, 11 bin metrekarelik alışveriş merkezi, 10 bin metrekarelik kapalı sosyal tesis, kapalı yüzme havuzları, fitness salonu ile müşterilerinin beğenisine sunuluyor.

Mimarisiyle Öne Çıkıyor
Kristalşehir’de bloklar sitenin tam ortasında yer alan geniş yeşil alanları, göl cafeleri ve göletleriyle dikkat çekiyor. Yüzde 80’i yeşil alanlara ve sosyal mekanlara ayrılan Kristalşehir’de, sadece yüzde 20’lik alana bloklar yerleştiriliyor. Göletler, koşu parkurları ve havuzların etrafında yer alan alışveriş alanları, kapalı yüzme havuzu, fitnesslar, Türk hamamı, tenis kortu, basketbol sahaları, koşu ve yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları Kristalşehir’de her kuşağa hitap ediyor. Ayrıca Büyükçekmece Gölü ve Marmara Denizi ile İstanbul’un stresten uzak manzarasına ev sahipliği yapıyor.

24 Saat Güvelik
Yirmi dört saat kapalı devre kamera kayıt sistemi, profesyonel güvenlik ekibi, kontrollü araç girişi ve farklı donanımlarıyla Kristalşehir, teknolojik tedbirleriyle konutlardaki sakinlerinin güvenliğini ön planda tutuyor. Projenin altında yer alan kat erişimli otoparklarda her daire için yeterli park alanı bulunuyor.

Depreme Dayanaklı
Kristalşehir inşaatının betonarmesi, her seviyede laboratuvar testlerinden geçiriliyor. Radyejeneral temel ve tünel kalıp sistemi ile depreme karşı güvenli bir yapı geliştirilen proje, mevcut deprem yönetmeliğine uygun olarak hazırlanmış zemin etüt raporuyla, en güvenli temel sistemiyle inşa ediliyor. Ayrıca zemin etüdüne bağlı dayanıklılık raporlarında İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri danışmanlığında hazırlanan statik, betonarme proje raporuna da sahip bulunuyor.

Beş Yıldızlı Konfor
Kristalşehir mimari özelliklerinin yanı sıra site içerisindeki yaşam ayrıcalıklarıyla da öne çıkıyor. Her daire sınıfının kaliteli markaları; vitrifiyeler, armatürler ile donatıldı. Kristalşehir’de restoran, kafeterya, oyun ve eğlence salonları, anaokulu, kreş, süpermarket, fitness center, kapalı yüzme havuzu ve saunanın yanı sıra peyzajla bütünleşmiş site göleti ve göl kafeleri ile spor ve sosyal yasam alanlarına büyük yer ayrıldı. Projede kullanılacak ucuz ve çevreci enerji ile Kristalşehir’de yaşayanlar elektrik ve doğalgaz faturalarında en az %10-20 arası kazanç da sağlayacak.

KONFORLU DAİRELER

· Daire girişinde ahşap kaplamalı çelik kapı,

· Dekoratif ahşap kaplamalı iç kapılar,

· Antrede dekoratif vestiyer,

·Antre ve koridorlarda birinci sınıf seramik,

· Salon ve odaların zeminleri, dekoratif laminat parke,

· Pencereler çift camlı PVC doğrama.

· Salonlarda, panoramik ve geniş ufuklu görüntü,

· Salonlarda Fransız balkon.

MUTFAKLAR

· Geniş ve ferah lüks mutfak dolaları,

· Artema, ECA veya muadili batarya,

·Zeminlerde birinci sınıf seramik.

BANYOLAR

· Genel banyo,

·Ebeveyn banyosu (1+1 hariç tüm daireler)

· Modern banyo mobilyaları,

· Vitra, Çanakkale veya muadili markalı lüks vitrifiyeler,

· Artema, ECA veya muadili armatür ve birinci sınıf banyo aksesuarları,

· Zemin ve duvarlar birinci sınıf seramik.

SÜPER YALITIM

· İyi yalıtımlı bina” özelliği,

·  Çelik radyatörler ve dekoratif havlupan,

·Katlar arası ses ve ısı yalıtımı,

·Tüm yapılarda mantolama ısı yalıtımı,

·Salonlarda split klima altyapısı,

· Yönetmeliğe uygun merkezi ısıtma sistemi,

· Kullanılan enerji kadar ödemeyi sağlayan ön ödemeli pay ölçer sistemi.

Milliyet