Gökmahal’de metrekaresi 2 bin 500 dolar

İstanbul Göktürk’te inşa edilen Gökmahal’de büyüklükleri 82 metrekare ile 287 metrekare arasında değişen dairelerin metrekaresi ortalama 2 bin 500 dolardan satılıyor

Ferko İnşaat tarafından Kemerburgaz Göktürk’te 6 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Gökmahal projesi, beşer katlı üç bloktan oluşuyor. Toplam 80 konutun bulunduğu projede ilk blokta 24 ofis yer alırken, konutların bulunduğu diğer iki bloğun giriş katlarıysa tamamen alışveriş merkezlerine ayrılmış.

Projede 1+1 stüdyodan 4+1 dublekse kadar değişik tiplerde ve 82 metrekareden 287 metrekareye kadar farklı büyüklükte konutlar bulunuyor. Ayrıca dubleks daireler büyüklüğü 20 ile 80 metrekare arasında değişen teraslara sahip. Gökmahal’de ortalama 85 metrekare büyüklüğünde ofislerle birlikte iki büyük mağazanın yanı sıra, değişik sektörlerden 26 işyeri de olacak.

Gökmahal’de konutlar metrekaresi ortalama 2 bin 500 dolardan satılırken, işyerlerinin ise metrekaresi 6 bin ile 12 bin dolar arasında değişiyor. Proje için, Finansbank’la yapılan anlaşmaya göre YTL bazında 36 aya kadar aylık yüzde 1.18, 96 aya kadar aylık yüzde 1.32 oranından dolar bazındaysa aylık yüzde 1.66 faiz oranından konut kredisi kullanılabiliyor. 2006 yılının aralık ayında inşaatına başlanan projenin 2008’in ekim ayında tamamlanması planlanıyor.

Gökmahal’in sıradan bir proje olmadığını ve konum itibariyle Göktürk’ün merkezinde bulunduğunu ifade eden Gökmahal Proje Koordinatörü Mesut Arslan, İstanbul Caddesi’ndeki projenin kat karşılığı yapıldığını söyledi. Arslan, “Proje için 17 firma talip oldu ama arsa sahibi bizi tercih etti. Buraya çok farklı bir proje yapıyoruz ve tamamlandığında bölgenin siluetini değiştirecek bir proje olacak. Metrekaresi ortalama 2 bin 500 dolar olan konutların fiyatları gelecek yıl 3 bin 500 dolara çıkacaktır” dedi.

Site özellikleri
– 700 metrekare sosyal tesis.
– Fitness & SPA merkezi.
– Üstü açılabilir kapalı yüzme havuzu.
– Jakuzi.
– Spinning.
– Masaj odası.
– Spor salonu.
– Vitamin bar.
– 24 saat kameralı güvenlik.
– Her daireye 1 araç kapasiteli kapalı otopark.

Bina özellikleri
– 6 daireye 2 asansör.
– Jeneratör.
– Su deposu.
– Dış cephe kaplaması doğaltaş.
– Ser peyzajlar granit.

Daire özellikleri
– Isı pay ölçerli merkezi doğalgaz sistemi.
– Panel radyatörler.
– Yerler ahşap lamine parke.
– Islak zeminler seramik.
– PVC doğramalar.
– Dış kapılar çelik, iç kapılar dekoratif ahşap panel kapı.
– Aynalı banyo dolabı.
– Hırsız alarm sistemi.

İnşaat teknikleri
– Radye temel.
– C-35 beton.
– 28’lik nervürlü demir.

Yapımcının künyesi
Yapımcı firma: Ferko İnşaat
Proje koordinatörleri: Mesut Arslan, Bilge Özdemir
Tel: (0212) 322 38 22

Yavuz Karaman/Milliyet