Çiller ailesi ParkONE ile markalı konut sektörüne giriyor

Kurucu ortakları Tansu Çiller ve Özer Çiller olan Marsan Marmara Holding, Mert Çiller ve Berk Çiller’in Yönetim Kurulu Üyeleri arasında yer aldığı Mitaş Gayrimenkul ile konut sektörüne girdi.

Sarıyer Uskumruköy’de ParkONE ile markalı ilk konut projesinin startını veren Mitaş Gayrimenkul, çoğunluğu Sarıyer çevresinde bulunan 160 dönümlük arsa stoğu üzerine markalı konut projeleri üretmeye devam edecek. Şirket 4-5 yıl içinde sayılı markalı konut üreticisi arasında yer almayı hedefliyor.

359 BİN DOLARDAN BAŞLIYOR
Miltaş Gayrimenkul’ün, Zekeriyaköy Uskumruköy mevkiinde 30 dönümlük arsa üzerinde inşa edeceği 85 konutluk ParkONE projesinin ilk etabı 44 üniteden oluşuyor. 20 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek ParkOne projesinde aralık 2010’da inşaata başlanması ve evlerin 24 ay sonra teslim edilmesi planlanıyor. Dubleks, bahçe dubleks ve çatı dubleks olmak üzere 3 tip konut seçeneğinin bulunacağı ParkONE’da daire fiyatları 359 bin dolar ile 772 bin dolar arasında değişiyor. ParkONE Satış Koordinatörü Emrah Ercan, Projenin ilk etabında 14 adet tripleks villa, 15 adet bahçe dubleksi ve 15 adet de çatı dubleksi bulunduğu bilgisini verdi. Mitaş Gayrimenkul Finans Koordinatörü Bekir Aykaç da daire fiyatları hakkında bilgi vererek, “Bahçe dublekslerin satış fiyatları 428 bin ile 630 bin dolar, çatı debleklekslerin satış fiyatları 359 bin ile 535 bin dolar, tripleks villaların satış fiyatları ise 600 bin ile 772 bin dolar arasında olacak” dedi.

Sabah