Beykoz Belediyesi’nden sosyal tesis ve aquapark ihale

Beykoz Belediyesi, yap-işlet-devret modeliyle sosyal tesis ve aquapark yaptırmak üzere ihale düzenledi. Belediye tarafından yapılan açıklamalara göre yaptırılacak olan aquapark, yapımı karşılığı 28 yıllığına işletilmek üzere ihale edilecek.
Beykoz Göztepe Mahallesi’nde yaptırılması planlanan tesisin ihalesi için tahmini bedel olarak 11 milyon 305 bin TL + KDV belirlenirken yıllık asgari tahmini kira bedelide 113 bin 100 TL olarak açıklandı. Beykoz’a aquapark yaptırmak üzere ihaleye girecek olan firmaların yatırmaları gereken geçici teminatta 339 bin 150 TL olarak hesaplandı. İki yılda yapımı bitmesi istenen sosyal tesisin ve aquaparkın ihalesi 12 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirilecek.

Milliyet

“Beykoz Belediyesi’nden sosyal tesis ve aquapark ihale” için bir yorum

  1. Aqua Park ihalesi 13.09.2011 de yapıldı.Göztepe Mahallesi Çamlık Caddesi sakinleri olarak bizler peyzaj mimarı Pelin Şarko’nunı’Değerli Göksu Evleri Sakinleri’ diye hazırladığı Aqua Park proje görüntülerini ve bilgilerini içeren broşürü elimizde mevcut.Projede kaldırım kenarında itibaren Çamlık Caddesi boyunca 7-8 metre istinat duvarı,bu caddede bulunan meyilli arazideki 1500-2000 fıstık çamı ve diğer ağaçların sökülerek (inşaat alanı kazanmak için) dolgu yapılacak.Çamlık Caddesi (800-900)metredir.Bu alan Elmalı Baraj Gölüne çok yakındır.Artezyen kuyu sondajında 250 metrede su bulunmuştur.7000metrelik açık havuz,400 metre nehir,kapalı havuz ,hamam gelecekte Elmalı Barajı’nın suyu çekilecek veya kurayacaktır.Aqua Park projesi yukarıda bahsettğim konular sağlıklı düşünülürse,doğa katliyamıdır.Bu projeji onaylayan veya taraf olan herkesi kınıyorum.Rant ve para hırsı yüzünden şahsiyetmizi,insanlığımızı,doğamızı,suyumuzu kaybediyoruz.Geleceği düşünmeden tüketen bir toplum olduk.Yazıklar olsun.

Yorumlar kapatıldı.