Zorlu’nun ofisinde güvenlik işleri tamam

Zorlu Grubu, gayrimenkul portföyünde yer alan Zorlu Levent Projesi’nin iş güvenliği, sağlık ve çevre hizmetleri yönetimini Kaya Grubu ’na devretti.

Zorlu Grubu, gayrimenkul portföyünde yer alan Zorlu Levent Projesi’nin iş güvenliği, sağlık ve çevre hizmetleri yönetimini Kaya Grubu ’na devretti. 2013 yılında tamamlanması planlanan projede üstlendikleri görev için açıklama yapan Kaya Grubu Danışmanlık birimi Müdürü Özgür Cengiz, “Kaya Grubu’ Zorlu Gayrimenkul ile imzaladığı anlaşmayla projenin sıfır kaza riskiyle tamamlanmasını hedefliyor. 12 bin metrekarelik alan üzerinde A+ ofis olarak planlanan Zorlu Levent Projesi’nde iş sağlığı, güvenliği ve çevre hizmetleri bedeli 1.31 milyon TL” diye konuştu.
Zorlu Grubu ile birlikteliklerinin 2009 yılına dayandığını ve Zorlu Center projesinde de grupla birlikte çalıştıklarını belirten Cengiz, 26 ay sürecek projede tüm çalışmaları, ‘sıfır kaza’ ilkesi temelinde yapılandıracaklarını vurguladı. Cengiz, şöyle konuştu: “Kaya Grubu bünyesinde danışmanlık birimi olarak faaliyete geçtiğimiz 2009 yılından bu yana öncelikle Türkiye’nin en prestijli projelerinden olan Zorlu Center’ın, yönetimini üstlendik. Birikimlerimizi Zorlu Levent Projesi’ne daha da geliştirerek yansıtacağız. Amacımız Türk inşaat projelerinde işverenlerin iş sağlığı ve güvenliği alanındaki olumsuz bakış açısını değiştirerek bu alanda ülkemiz koşullarında uluslar arası düzeyin yakalanabildiğini göstermek olacaktır.”

‘Bazı şirketler tümüyle kapatmak istiyor’

Zorlu Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Even, daha önce yaptığı açıklamada Zorlu Ofis projesine verdikleri önemin altını çizmişti. Levent’te 280 milyon dolarlık maliyet portresine sahip projeyi 2013 yılında tamamlamayı planladıklarını ifade eden Even, projeyi “Türkiye’de örneği olmayan lüks bir ofis projesi” nitelendirmişti. Metrekare fiyatlarının da piyasadaki üst sınırları zorlamasını bekledikleri projenin gördüğü ilgiyi ise, satışa henüz çıkmamasına rağmen, bazı şirketlerin projeyi çok beğenerek tamamını satın alıp kendi şirket merkezleri yapmak istemeleri, ama kendilerinin böyle bir düşünceleri olmadığı yönündeki örnekle açıklamıştı.

Milliyet