Zirvedeki İsimler Bu Evlerde Oturuyor

Zirvedeki isimlerin konut tercihleri Koç ve Sabancı ailelerinin komşu olmasından sonra ünlülerin gayrimenkul yatırımları konusu gündeme yerleşti.

Aziz Torun, Cilifton Yalısına, Ali Kibar Madam Ağavni Muratyan Yalısı ile Rumelihisarı’nda Ferhan Baras Yalısı’na, Asım Kibar Nuri Çapa Yalısına, Halis Komili Kıbrıslı Yalısı’na, Erdoğan Demirören Ahmet Necip Bey Yalısı’na sahip. Boğazdaki yalıların tek müdavimleri onlar değil elbet Zarif Mustafa Paşa Yalısı Demet Sabana’nın, Yalısı Rahmi Koç’un.

Suzan Sabancı Dinçer Tahsin Bey ve Ahmet Afif Paşa Yalılarının sahibi. Mustafa Koç Nuri Paşa Yalısında oturuyor. Şarık Tara Yeniköy Yol Yalısı sahibi. Ali Ağaoğlu Vaniköy’de oturuyor, Amcazade Yalısına 2 yıl sonra taşınacak. Cem ve Ümit Boyner Kanlıca’da, Mustafa Taviloğlu Anadoluhisan’nda yaşıyor.

Mehmet Emin Hitay Sadıkoğlu Yalısı’nın, Nezih Barut da Yedi Sekiz Hasan Paşa Yalısı’nın sahibi.

Yeni yılla birlikte Ahmet Nazif Zorlu’nun cazip projesi Zorlu Center’da hangi ünlülerin rezidans sahibi olacağı, en çok konuşulan konuların başın da geliyor.

Zincirlikuyu’daki eski Karayolları arazisi üzerinde inşa edilen Zorlu Center’da kimlerin yatırım karan aldığı merakla izlenirken, bu konuda bazı ipuçları gelmeye başladı bile.
İş dünyası ve emlak kulislerinde konuşulanlara göre Koç Ailesi’nden 4, Sabana Ailesi’nden de 3 rezidans için yatırım kararı alındığı öne sürülüyor. İsimler ise gizli tutuluyor. Eki ünlü ailenin yanı sıra işadamı Osman Çarmıklı’nın 2 rezidans aldığı kaydediliyor. Yine Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in adı da iki rezidans için geçiyor.

İstanbul’un ünlü kebap restoranlarından Kaşıbeyaz’ın sahibi Ahmet Kaşıbeyaz ile Çeşme Sheraton Otel’inin sahibi İskender Dilek, inşaatçı Ali Ağaoğlu da rezidans alanlar listesine girdi. Bu arada Zorlu’nun kızı Şule Zorlu Cümbüş’e de bir kat vermeyi planladığı dilden dile dolaşıyor.

Zorlu Center’daki bu “star” hareketliliği, iş, TV ve sanat dünyasından tanınmış isimlerin nerede yaşadığı ve nerelere yatırım yaptığı konusunu da gündeme taşıdı. Sizler için bu konuda mini bir araştırma yapak. İşte o araştırmadan çıkan çarpıcı isimler.

Şahenk Eczacıbaşı ile komşu oldu
Ünlü yıldız Hülya Avşar Tarabya’daki Nurol Sitesi’ndeki eski evine taşmıyor. İstanbul Sapphire’deki evini ise kız kardeşi Helin Avşar’a hediye etti.
Doğuş Holding’in patronu Ferit Şahenk Galata’da Şahkulu mahallesinde Faruk Eczaabaşı’nın sahip olduğu binanın yanındaki tarihi apartmanı aldı. Semtin diğer sakinleri arasında yönetmen Ferzan Özpetek, modacı Bahar Korcan da bulunuyor. New York’taki evini satan ünlü sanatçı Tarkan, Kaz Dağlan’nda bir villa aldı. Cem Yılmaz ise bugünlerde Levent Loft’un en üst katındaki evini döşettiriyor.

İnşaatın zirvesindekiler
Avrupa Konutları’mn patronu Süleyman Çetinsaya Yeşilköy’de kendi yaptığı deniz manzaralı bir evde oturuyor. Gül İnşaat’m sahibi Çetin Gül yazlan Büyükçekmece Güzelce’deki yazlığında geçiriyor. Kışlan ise Florya’daki evinde kalıyor. Ant Yapı’nın patronu Mehmet Okay Alaçau’daki Sahil Evleri’nden yazlık ev almış. Fiyapı Yönetim Kurulu Başkam Fikret İnan’ın tercihi ise Hillside Trio Konutlan.

İnan 14 yıl Suadiye’de yaşadıktan sonra Hillside Trio konutlarına taşındı.
Taşev meraklıları Kimi ünlüler de orijinal taş evlere yatırım yapıyor. Veryeriler İnşaat’m Alaçatı’daki taş evlerinden alan isimler arasında sanatçı Demet Akbağ, Koç Holding’in CEO’su Turgay Durak, Show TV Haber Koordinatörü Korcan Karar, basketbolcu Kerem Gönlüm, Latek Lojistik Başkam Levent Erdoğan, yazar Salim Kadıbeşegil, Fayrouz Türkiye Müdürü Suat Roe gibi isimler bulunuyor.

Kaynak:Bugün