Zirvede golf pisti zeminde tekne keyfi

İsmine esin kaynağı olan İngiltere Kraliçesi Elizabeth ve Prens Philip’in canlandırıldığı bir mizansenle tanıtılan DAP Royal Center, 20’nci katında bulunan mini golf pisti ve kuleler arasında kayıkla gidilip gelinebilecek göletiyle dikkatleri üzerine çekti.

DAP Yapı, üzerinde iki yıldır çalıştığı DAP Royal Center projesinin tanıtımını dün, ismine esin kaynağı olan İngiltere Kraliçesi Elizabeth ile Prens Philip’in canlandırıldığı mizansenle yaptı. DAP Yapı’nın tüm projelerinde olduğu gibi yine su konseptinin egemen olduğu projenin en önemli özelliklerinden biri de 20’nci katında mini bir golf pistinin bulunması oldu. Maltepe’de yer alan projenin 20’nci katında golf oynarken Adalar manzarasını izlemek mümkün olacak. Boyları 120 ve 140 metre olan 27 ve 30 katlı iki kuleden oluşan yapının hemen yanında bir de 13 katlı iş merkezi bulunuyor. İki yıl içinde tamamlanması hedeflenen projede metrekare fiyatları 3 bin 500 ile 6 bin 500 TL arasında değişiyor.

‘Maksat, kalıcı eser’
Projenin tanıtımı sırasında konuşan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP Royal Center için, “Yurtdışında önünden geçerken durup seyrettiğimiz binaların benzerlerini artık bizler de üretebiliyoruz” dedi.
Kalıcı eserler bırakmanın gayreti içinde olduklarını vurgulayan Yılmaz, “Kişiler gelip geçer, aynı şekilde şirketler de gelip geçer. Ancak inşa edilen binalar kalıcıdır. Nesiller boyunca varlığını sürdürecektir. Maltepe’nin çehresini değiştirecek bir proje ürettik. İnşallah bahtı da açık olur” dedi.

‘Yöneticiler tercih etti’
Yılmaz, sosyal tesisler ve otoparkın yapımını tamamladıkları projeyi iki yıl içinde sahiplerine teslim etmeyi planladıklarını ifade etti. 150 milyon TL’lik maliyete sahip projede şu anda yüzde 25 oranında satışı tamamladıklarını kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu: “B artı A grubuna hitap ediyoruz. Ağırlıklı 2+1 sattık. Genellikle eski müşteri portföyümüze verdik ama ağırlıklı üst düzey yöneticiler aldı. Futbolculardan bir arkadaşımız aldı. Müdürler var, çok üst düzey banka yöneticileri var.”

750 MİLYONLUK DÖRT PROJEYE ÇALIŞIYOR
Şirket, DAP Royal Center ile birlikte dört projeye birden başlıyor. Bu projeler hakkında konuşan Ziya Yılmaz, “Bunlardan biri Çağlayan’da. Ancak, Anıtlar Kurulu’na takıldı. Orası da çözülmek üzere. Bittikten sonra onunla beraber Maltepe’de iki tane projeye 2011 yılı içinde start vereceğiz. Dört projenin toplam yatırım değeri 500 milyon lira. Şu anda yeni bir proje üzerinde daha çalışıyoruz, o da bir – iki haftaya kadar sonuçlanacak. O zaman toplam proje değeri 700 -750 milyon lirayı bulacak.”

REFERANDUM İSTİKRAR GETİRECEK: “Referandum olumlu olacak. Türkiye gelişen bir ülke. istikrar yönünden iyi olacaktır. Krizde de olsa altından kalkabileceğimiz projeleri üretiyoruz.”
ARAZİ FİYATLARI YÜKSEK: “İstanbul’da arazi fiyatları çok yüksek. Birçok projede maliyetine çalışılıyor. Ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. Bunun da hükümetin desteğiyle aşılması gerekiyor.”

BİR BAKIŞTA DAP ROYAL CENTER
PROJE: 27 ve 30 katlı 2 kule, 13 katlı iş merkezi
YÜKSEKLİK: 27 katlı kule 120 metre yükseklikte. 30 katlı kule ise 140 metre yükseklikte
DAİRE FİYATLARI: 308 bin TL – 1 milyon 326 bin TL
REZİDANS SAYISI: 210
REZİDANS ALANLARI: 60-260 metrekare
REZİDANS BÖLÜMLEMELERİ: 1+1, 2+1, 3+1, 4+1
METREKARE FİYATLARI: 3 bin 500 TL – 6 bin 500 TL
SOSYAL TESİS ALANI: 5 bin metrekare
TESİSLER: 4 bin metrekarelik gölet, açık ve kapalı yüzme havuzu, iki katlı otopark, fitness center.

BİR KAT, TEK DAİRE OLABİLECEK
DAP Royal Center, esnek tasarımıyla olduğu kadar firmanın diğer projelerinde olduğu gibi su konseptiyle de dikkat çekiyor. Şirketin açıklamalarına göre, isteyen tek katı, bir daire haline dönüştürebilecek.

BLOK ARASI KAYIK
DAP?Royal Center’ın göleti 4 bin metrekarelik büyüklüğe sahip. Proje, iki blok arasında kayıkla gezilebilecek şekilde tasarlandı. İskele, ahşap köprü, fıskiyeler ve diğer peyzaj unsurlarla su konsepti zenginleştirildi. Bu arada daireler, altıncı kattan itibaren denizi görüyor.

Milliyet