Yorum İstanbul Evleri görücüye çıktı.

Yorum İnşaat ve Turkmall Ortak Girişimi’nin ilk konut projesi olan Yorum İstanbul, gerçekleştirilecek 10 bin konut projesinin ilk halkasını oluşturuyor

Yorum İnşaat ile Turkmall Ortak Girişimi’nin ilerleyen dönemlerde gerçekleştireceği 10 bin konutluk projelerden ilki olan Yorum İstanbul Evleri görücüye çıktı. Toplam 21 bin 182 metrekare arsa üzerinde yükselecek olan projenin satılabilir alanı 51 bin 962 metrekare olurken yeşil alanın 16 bin 500 metrekare olarak planlandığı açıklandı.
Bayrampaşa’da Forum İstanbul’un hemen yanıbaşında yer alan proje 558 konuttan oluşuyor. 18 ayda bitirilmesi planlanan projede, 1+1’den 3+1’e ve 62 metrekareden 143 metrekareye kadar farklı büyüklükte konutlar yer alacak. Ayrıca bahçe katında 3+1 dubleks ve teraslı dairelerin yer aldığı konutlarda konut sahibi olmak isteyenlerin beğenisine sunulacak.

İstanbul’a yayılacaklar
Yapılan tanıtım toplantısında kısa bir konuşma yapan Yorum İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ağca “Bundan sonra şehir merkezlerinde, İstanbul’un her iki yakasında, Riva’dan Silivri’ye kadar her yerde ortak projeler gerçekleştireceğiz. Türkiye piyasasına yeni bir konut markası olan ‘Yorum’la gireceğiz. Diğer projelerimizin yerlerini belirleme aşamasındayız. Hem kendi arazilerimizi değerlendireceğiz hem de kat karşılığı projeler yapacağız” dedi.

Ortaklık Libya’da başladı
Turkmall CEO’su Levent Eyüboğlu ise, “Biz ulaşılabilir kalite ile halkımızın yüzde 80’ine hitap edeceğiz. Yorum İnşaat ile Turkmall ortaklığı ilk olarak Libya’da inşa edilen projeler ile filizlendi. Çünkü Libya’da Kuzey Afrika’nın en büyük alışveriş merkezi projesi Forum OYIA’yı hayata geçiriyoruz. Trablus’ta ikinci projemize başlayacağız. Yurtdışında yaptığımız işlerde inşaat kalitemiz ve bakış açılarımızın uyduğunu görünce ‘neden Türkiye’de ortak bir projeye girmeyelim?’ diye düşündük. Yorum İstanbul projesinin sadece konut bölümü 80 milyon dolara mal olacak” diye konuştu.

Merkezi bir konumda
Yorum İstanbul Evleri’nden kısa bir süre içinde metro istasyonuna ulaşılabiliyor. TEM ve E5 bağlantı yollarının sağladığı kolay ulaşım avantajlarının yanı sıra, Atatürk Havalimanı’na 9, Yenikapı İskelesi’ne 7, FSM Köprüsü, Maslak, İkitelli Olimpiyat Stadı’na 11, Taksim’e 8 ve Eminönü’ne 7 kilometre mesafede bulunuyor.

Her aile için 15 fidan
Yeşilin her geçen gün azaldığı lokasyonda ağaçla doğaya yeni bir soluk kazandırmayı hedefleyen Yorum İstanbul, konut alacak olan her aile için Kemerburgaz’daki 9 bin ağaçlık Yorum İstanbul Ormanı’nda 15 fidan dikiyor.

Milliyet