Yeni İkiz Kulelerin Yaratıcısı SOM Haliç’e Geldi

İkiz Kulelerin yeni projesinin yaratıcısı SOM Haliç’e geldi, Nef İki Haliç’te evlerin çoğu 2 haftada sahiplerini buldu.

New York’taki ikiz kulelerin yeni projesi ve Dubai’de bulunan dünyanın en yüksek binasu Burj Khalifa gibi ünlü mimari yapıların yaratıcısı SOM, Nef İki Haliç projesini tasarladı.

İstanbul’un eski yerleşm bölgelerinden olan Haliç’i yeniden popüler hale getirecek olan Nef İki projesini diğer projelerden ayıran bir çok özelliği var.

Dünyanın en iyi mimarlarını Haliç’e getiren proje için düzenlenen yarışmaya dünyanın en prestijli 6 mimarlık şirketinden 4’ü katılmıştı: SOM, RMJM, FX FOWLE, AUDREY MADLOCK. Yarışma sonucunda projeyi yarattığı farklı tasarımla SOM kazandı.

KATLANIR EV SİSTEMİ FOLDHOME

Patentli bir NEF keşfi olan Foldhome, NEF’in her projesinde olduğu gibi NEF İKİ Haliç’te de yer alıyor. Küçülen dünyada büyük çözümler yaratma ve efektif yaşama sanatını en iyi şekilde kullanma fikriyle, düşük maliyetler ve kolay ulaşılabilir hizmetler sunan Foidhome, yaşamı kolaylaştırıyor.

Eyüp Belediyesi’ne bağlı olan Topçular’da hayata geçirilen Nef İki projesinin toplam arsa alanı 15 bin metrekare. Bu alanın 12 bin metrekaresi konutlara ayrılmış durumda. Toplam 351 konut ve 1 ofis bloğu bulunuyor. 1+1 ve 2+1 konutlar birleştirilerek 3+1 ve 4+1 konut elde edilebiliyor. Birleştirme olursa firma müşteriye iki tapu veriyor. Konutlar daha sonraki yıllarda tekrar ikiye bölünebiliyor.

Rekor tavan yüksekliği
Projede konutlar 6 metre tavan yüksekliğine sahip. Bu İstanbul’daki rekor tavan yüksekliklerinden biri. Metrekareden metreküpe geçildiğinin altını çizen Timur, “İstanbul eski yüksek tavanlı evleriyle bilinir. Bu zamanla ortadan kalkmış. Aslında bu projede eskiye dönüldü” dedi. Taksim ve Mecidiyeköy’e 5 kilometre, Levent’e 7 kilometre, E5 otoyoluna 1 kilometre TEM bağlantı yoluna 150 metre mesafede konumlandırılan NEF İKİ Haliç, metrobüs istasyonuna 1100 metre uzaklıkta ve önünde Topçular metro istasyonu bulunuyor. Projenin son kullanıcı hedef kitlesi ise çocuklu veya yeni evli aileler ile genç profesyoneller. Kişi başı 2–3 bin TL arası maaş alan, toplam hane geliri 5–6 bin TL arası çiftleri hedef alıyor. NEF İKİ Kağıthane ise bu ikinci markanın ikinci projesi olacak.

Milliyet