‘Yabancıya satışta engeller kalkarsa gerçek değer oluşur’

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Fiyatların 3-4 kat artması hayal değil. Yeter ki yabancıya konut satışının önü açılsın” diyor.
Lüks konut kavramını nitelikli konut olarak tanımlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Benim lüks konuttan anladığım nitelikli yaşam alanıdır. Lüks bir konut, nitelikli sosyal alanlarıyla, sunulan hizmetleriyle, mimarisiyle içinde yaşayanlara ayrıcalık sunan projelerdir” değerlendirmesini yaptı. Lüks konutların belli bir fiyat aralığı olduğuna değinen Ali Ağaoğlu, Türkiye’de konut fiyatlarının halen taban seviyede olduğunu vurguluyor. Ağaoğlu, Türkiye’de konut sektörünün ve ekonominin daha da gelişmesi için gayrimenkul piyasasının tetikleyici rolü olduğuna dikkat çekerek “Türkiye ekonomisinin ihtiyaç duyduğu para, ya kredi olarak alınacak ya da Türkiye’deki emlak piyasasının yabancı bireysel yatırımcılara açılmasıyla kaynak girişi sağlanacak. Sadece kendi vatandaşlarımıza konut satarak ne kaynak yaratabiliriz ne de Türkiye’de emlak fiyatlarının hak ettiği değerlere ulaşmasını sağlayabiliriz. Bu nedenle öncelikli olarak yabancıya gayrimenkul satışının önündeki tüm engellerin kaldırılması gerekiyor” değerlendirmesini yaptı. Ağaoğlu, İstanbul’un nitelikli lüks projeleriyle yabancı yatırımcıların da ilgisini çektiğini söyledi. Ancak mütekabiliyet (karşılıklılık) ilkesi nedeniyle bu potansiyelini değerlendiremiyoruz. İstanbul’daki metrekare satış fiyatlarının Londra’daki, Dubai’deki değerlere ulaşması bir hayal değil, yeter ki yabancıya konut satışının önündeki engeller kaldırılsın” dedi

“LÜKS SADECE SARAYLARDA YAŞANMAZ ”
Ali Ağaoğlu, reklam filmlerinde kendisinin rol aldığı “10 Bin Peşin Daire Senin” kampanyasını Ataşehir’deki My Towerland projesine de taşıdı. Ağaoğlu’nun “Eskiden lüks yaşamak için saraylarda yaşamak lazımdı. Şimdi lüksü Ataşehir’de yaşayın” sözleriyle tanıttığı My Towerland projesinde 97 ile 210 metrekare arasında konutlar 377 bin ile 938 bin lira, 139 ile 274 metrekare arasındaki konutlar 478 bin ile 1 milyon 119 bin lira arasında, 216 ile 342 metrekare arasındaki konutlar ise 802 bin lira ile 1 milyon 504 bin lira aralığından satılıyor. Projedeki gökyüzü vilları lüks konut statüsüne giriyor.

Sabah