Varyap sanatı caddeye taşıdı

Ödüllü projelerle gündeme gelen Varyap, sanat yatırımlarıyla da öne çıkıyor. Contemporary Istanbul’a katılan Varyap, şimdi de Bağdat Caddesi’nde…

İstanbul Ataşehir’de “dünyanın en iyi mimari projesi” seçilen Varyap Meridian’ı hayata geçiren Varyap, Bağdat Caddesi, Şaşkınbakkal’da çağdaş sanat eserlerinin sergileneceği Varyap Galeri’nin açılışını yaptı. Bu yıl Türkiye’nin en geniş kapsamlı çağdaş sanat etkinliği Contemporary Istanbul’da Varyap Standında eseri sergilen Heykeltraş Seçkin Pirim’in sergisiyle açılan Varyap Galeri, her ay yeni bir sergiye ev sahipliği yapacak. Kerem Erginoğlu, Elmon Pekmez ve Varyap mimarları tarafından dizayn edilen Varyap Galeri, Varyap’ın sürdürülebilirlik ve “yeşil” odaklı çalışmaları dikkate alınarak Meridian’da olduğu gibi LEED kriterleri doğrultusunda tasarlanmış. Seçkin Pirim’in “Katmanlı Seriler” konseptiyle tasarladığı heykeller ve “Disiplin Fabrikası” adı altındaki işleri 13 Ocak- 6 Şubat tarihleri arasında görülebilecek. Varyap Galeri’nin açılışında konuşan Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, “Varyap Galeri Anadolu Yakası’na yeni bir soluk getirecek. Biz yaptığımız binaları sanatla yoğuruyoruz. Bu felsefemizi şimdi Varyap Yaşam ve Sanat Merkezi’ndeki misafirlerimizle paylaşıyoruz. Çünkü biz insanların evlerine, işlerine girerken veya alışveriş mekanlarında dolaşırken öncelikle bir sanat eseriyle karşılaşmalarını istiyoruz” dedi.

Sektörde bir ilk
Estetik ve sanattan yoksun yapıların günümüzün yaşam alanlarını yansıtamayacağına ve mimari bir kimliğin de sanatın katkısı olmadan gerçekleşemeyeceğine inandıklarını vurgulayan Varlıbaş,” Bir toplumda değerlerin varlığı, onlara verilen destekle büyür ve gelişir. Biz Varyap olarak tüm projelerimize sanatı entegre etme misyonu ile hareket ediyoruz. Hedefimiz, her zaman sanatçıların çalışmalarını mimari ekiplerimizle buluşturmak” dedi.

Sabah