Varyap Grand Tower’a büyük talep

Türkiye’nin en yüksek binası ve ilk yeşil gökdeleni Varyap Grand Tower, satışa başlandığı 21 Ekim 2010 tarihinden bu yana yoğun talep görüyor. Bu sebepten dolayı satışlar randevu ile yapılacak.

İstanbul’un yeni finans merkezi Batı Ataşehir’de inşa edilen, LEED kayıtlı Türkiye’nin ilk yeşil karma konut projesi Varyap Meridian’ın, 3.000 TL’den başlayan peşinatla satışa çıkan 61 katlı Türkiye’nin en yüksek binası ve ilk yeşil gökdeleni Varyap Grand Tower’da yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşanıyor. Gelen müşterilere daha iyi hizmet verebilmek adına görüşmelerin randevu sistemi ile yapılması planlanıyor.

Tüketicinin tercihi çevre dostu yeşil bina
Varyap Grand Tower’ın tercih edilmesindeki en önemli etken, projenin LEED kriterlerine göre yeşil bina yaklaşımı ile inşa edilmesi olurken, proje tamamlanana kadar %100 pirim öngörülüyor olması, lokasyonunun İstanbul’un yükselen değeri yeni finans merkezi Batı Ataşehirde olması ve uygun ödeme koşulları sunması da yoğun talebin diğer nedenlerini oluşturuyor. Daire satın almak isteyenlerin çoğunluğu; üst düzey yöneticiler, doktorlar, mühendisler, öğretim üyeleri ve profesyonel yöneticilerden oluşuyor.

3.000 TL’den başlayan peşinatla ve 0.44 faiz ile Türkiye’nin en düşük konut kredisi
Varyap Grand Tower’da peşinat, 3.000 TL’den başlarken, uygulanan yüzde 0.44 faiz oranı ile Türkiye’nin en düşük faizli konut kredisi imkanı sunuluyor. Türkiye’nin ilk yeşil gökdeleninden daire sahibi olmak isteyenlerin sadece daire bedelinin %1’i oranında peşinat ödemesi yeterli.

307 bin TL’den başlayan daireler ve kaçırılmayacak fırsattaki satış koşulları
Yeşil gökdelen Varyap Grand Tower, kaçırılmayacak fırsattaki satış koşulları ile müşterilerine yeni bir yaşam merkezinin kapılarını açıyor. Varyap Grand Tower’da stüdyo ile 5+1 arasında değişen dairelerin satış fiyatları 307.000 TL’den başlıyor. İstanbul’un yeni finans merkezi Batı Ataşehir’de inşa edilen Varyap Grand Tower’da, 40 metrekarelik stüdyodan, 5+1’e kadar, her biri kendi içinde özel tasarımlı pek çok konut seçeneği bulunuyor. 38 teraslı daire bulunan Varyap Grand Tower’daki dairelerin yüzde 80’inde, 5-24 m² arasında değişen büyüklükte kat bahçeleri yer alıyor.

Varyap Meridian’ın konumlandığı 107 bin metrekarelik alanının yaklaşık yüzde 85’i yeşil alandan oluşurken, binalar bu alanının 13 bin metrekaresi üzerinde inşa ediliyor. Varyap Meridian projesinde; 20 ila 61 kata sahip 5 kule içerisinde 1,500 konut, 50 bin metrekarelik kiralık alana kurulan bir iş merkezi, 20.000 metrekarelik ofis binası ile işletmesi uluslararası bir markaya verilmesi planlanan 5 yıldızlı otel, kongre ve iş merkezi ve 3 adet yatay ticari blok bulunmaktadır.

27 Kasım’da dünyanın en iyisi olmak için yarışacak
2010 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde Türkiye’nin en iyi mimarisi, Türkiye’nin en iyi yüksek bina mimarisi, Türkiye’nin en iyi gayrimenkul web sitesi, Avrupa’nın en iyi mimarisi ve Avrupa’nın en iyi yüksek bina mimarisi olmak üzere beş kategoride birden ödül alan Varyap Meridian; 27 Kasım’da Londra’da yapılacak dünyanın en iyilerinin seçileceği turda ise En İyi Mimari ve En İyi Yüksek Bina mimarisi olmak üzere iki kategoride Avrupa’yı temsilen yarışacak.

Varyap Meridian geçtiğimiz yıl da Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri 2009 yarışmasında “Avrupa’nın En İyi Gayrimenkul Projesi” ve “En İyi Yüksek Bina” ödülünü almıştı. Bu yıl ise İngiltere’nin 1 numaralı dergisi Overseas Living Magazine tarafından “Türkiye’nin En İyi Gayrimenkul Projesi” ödülünü alırken, İtalya/Milano’da yapılan, Avrupa’nın en önemli ödüllerinden biri olan “Gayrimenkul Ödülleri/Real Estate Awards”da “Avrupa’nın En İyi Akıllı Şehir Projesi/Best European Smart City Scheme” ödülünün sahibi oldu. Varyap Meridian, iki yılda Avrupa’dan gelen dokuz ödülün sahibi oldu.