Trabzonspor Stad Sırasına Girdi

Galatasaray’dan sonra Trabzonspor’un da stat hayali gerçekleşiyor. Bitiş tarihi de belirlenen projede sadece futbol sahası değil, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları da olacak..

Dev komplekste 40 bin kişilik stadın yanı sıra spor salonu, çim futbol sahaları, tenis kortları ve sosyal tesisler de yer alacak

Bordo-mavili kulübün uzun süredir gerçekleştirmeye çalıştığı Akyazı Projesi’nde ilk ciddi adım atıldı. 5 yıldır sadece tabelası asılan tesis için geçtiğimiz sene kasım ayında dolgu ihalesi yapılmıştı. İhaleyi 36 milyon 950 bin liraya alan Öztaş-Sistem ortaklığı dolgu çalışmalarına başladı. Firma 660 dönümlük deniz dolgusunu 540 gün içinde tamamlamayı amaçlıyor.

DOLGU MAÇKA’DAN GETİRİLİYOR

TT Arena’yı yapan TOKİ’den ihaleyi alan şirketin dolgu için iş makinalarıyla Maçka’dan denize dolgu malzemeleri taşıdığı belirtildi. Dolgu çalışmaları sonrası inşaat başlayacak. Projenin 3 yılda tamamlanması ve 2014’te tesisin hizmete girmesi bekleniyor. Dev komplekste 40 bin kişilik stat ile birlikte, suni ve doğal çim futbol alanları, 6 adet tenis kortu, açık basketbol, voleybol sahaları, kamp eğitim merkezi ve sosyal tesisler yer alacak.

TRABZON’UN VİZYONU DEĞİŞECEK

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Akyazı Projesi’nin artık bir hayal olmaktan çıktığını belirterek, “Bu proje tamamlandığında Trabzon’un vizyonu değişecektir. Biz de modern bir tesisimiz ve stadımız olsun istiyoruz. Proje tamamlandığında Trabzon’da bir bayram havası yaşanacak. Biz de projeyi gerçekleştirenlere her türlü teşekkürü yapacağız” şeklinde görüş belirtti.

Kaynak:Star