Toki Bitlis’e 32 derslikli okul yapacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından, Bitlis’in Rahva mevkisine 32 derslikli bir okulun yapılacağı bildirildi.
AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldiklerinden bu yana önceliklerinin eğitim olduğunu bildirdi.

Kente 3. etap TOKİ’de 524 konutun bitme aşamasında olduğunu ve vatandaşların bölgeye yerleşmesiyle okula ihtiyaç duyulacağını ifade eden Kiler, şunları kaydetti:

“Şehrin yeniden inşası için gece ve gündüz çalışıyoruz. Bitlis’i layık olduğu yere taşımak, kentin manevi ve tarihi güzelliklerini ortaya çıkarmak için, projelerimizi tek tek hizmete koymaya başladık. Şehrin Rahva’ya taşınması ve bölgede yapılaşmanın sürmesi, yeni ihtiyaçları da beraberinde getirmektedir. Rahva mevkisinde TOKİ tarafından 3. etap 524 konut bitme aşamasında. Konutlar tamamlandıktan sonra hemşehrilerimiz bölgeye taşınacak ve yeni bir yerleşim alanı ortaya çıkacak. Bu nedenle bölgede yaklaşık 750 öğrencimizin eğitim göreceği okula ihtiyaç duyulmaktadır.”

Okul talebinin kendisine bildirilmesi üzerine, TOKİ başkanıyla görüştüğünü kaydeden Kiler, bölgede ihtiyaç duyulan 32 derslikli ilköğretim okulunun yapılması için söz aldıklarını ifade etti.

Okulun projesinin çizildiğini ve ivedilikle ihaleye çıkılacağını dile getiren Kiler, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren önceliğimiz eğitim olmuştur. Emeklerimizin karşılığını alıyoruz. Okullarımız bir bir yükselirken, öğrencilerimizin başarısı da sürekli artıyor. Bizim Bitlis’e ve Bitlisli’ye olan inancımız tamdır. Açmış olduğumuz yolda birçok kardeşimizin yol alacağına ve daha güzel bir Bitlis’i hep birlikte inşa edeceğimize inanıyorum. Bu vesileyle yapılacak olan okulumuzun başta öğrencilerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Haber3