Terrace zincirine altı halka daha ekleyecek

Terrace konseptli konut projelerini Büyükada’ya taşıyan İnanlar İnşaat, bu yıl gerçekleştirdiği 3 projeye gelecek yıl 6 halka daha ekleyerek 350 ile 400 milyon dolar arasında bir ciroya ulaşmayı hedefliyor
Terrace Bahçe, Avlu 138 ve Terrace Lido projeleri ile yılı kapatan İnanlar İnşaat, gelecek yıl geçekleştireceği proje sayısını ikiye katlayarak altıya çıkardı. Firma, 350-400 milyon dolar arasında ciro hedefliyor.
Önümüzdeki yıl lansmana çıkacakları altı yeni proje için kolları sıvadıklarını ve diğer yandanda teslimlere hazırlandıklarını belirten İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, Terrace konseptine devam edeceklerinin ilk sinyallerini verdi. 2011’de Terrace konseptinin Bomonti, Sarıyer ve Kartal olmak üzere 6 yeni noktada daha kendini göstereceğini söyleyen İnan, “Yılın ilk aylarında Bomonti’deki projemiz, ardından Sarıyer’deki 3 projemiz ile Anadolu yakasındaki 2 projemiz lansmana hazır hale gelecek. Anadolu yakasındaki projelerden birini 32 Group ile ortak gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Üç projede teslim zamanı
Ayrıca 2010’da başlayan üç projenin yılın ilk yarısında teslim edileceğini belirten İnan, yeni projelere de değindi. İnan, “6 yeni projede 900 ile 1.000 konut imal etmeyi planlıyoruz. Bu konutlardan ciro beklentimizi ise yaklaşık 350-400 milyon dolar olarak öngörüyoruz” diye konuştu.
Artık geride kalan yılın kendileri açısından dolu dolu ve verimli geçen bir yıl olduğunu kaydeden İnan, 45 yıldır her şeyin üzerinde tuttukları ‘Önce İnsan’ felsefesini tüm projelerine yansıtarak ‘doğru yaşam alanları’ sunan projeler geliştirdiklerini söyledi.

Sosyal sorumluluk projelerini unutmadı
2010 yılında sosyal sorumluluklarını unutmadıklarını belirten İnan, “2010 yılında kurulan Mimar Sinan Vakfı’na ait vakıf projelerimiz hareketlendi. Sultanbeyli’de Bedrettin İnan Erkek Öğrenci Yurdu, Sağlık Ocağı ve Aşevi projeleri tamamlanarak hayata geçirildi. Erzincan’da Ayla İnan Kız Öğrenci Yurdu inşaatı başlatıldı. Projenin tamamlanma aşamasına doğru hızla ilerliyoruz. Bunların yanısıra yine Erzincan’da Terzi Baba Koleji ve Kreşi inşasına başlamak üzereyiz” dedi.

‘Ekonomi büyür, konut sektörü ivme kazanır’
Gelecek yıl ekonominin ve buna bağlı olarak tüm sektörlerin yüksek bir ivme kazanacağını söyleyen İnan, bunların başında inşaatın geldiğini kaydetti. 2015’e kadar bu çıkışın süreceğini öngören İnan, “Konut kredilerinin enflasyonun gerisinde kaldığı bu dönemi göz önünde bulundurursak gayrimenkul fiyatlarında bir gerilemenin söz konusu olacağını düşünmüyorum. Gayrimenkul fiyatlarında -üstelik yabancılara konut satışının kolaylaştırılması için alınacak kararlar eklenirse- düşüşten ziyade kademeli olarak artışlar olacak” diye konuştu.

Milliyet