Tema Park ihalesi Mesa Mesken’in

Halkalı Atakent Tema Park ihalesinde en yüksek teklifi Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş ortaklığı verdi. TOKİ’nin onayının ardından şirket 1.5 milyar TL’lik yatırıma başlayacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihaleye çıkarılan Halkalı-Atakent Özel Proje Alanı ile Doğa ve Eğlence Parkı ihalesinin dün yapılan son oturumda ipi göğüsleyen firma Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş iş ortaklığı oldu. Ortaklık 1 milyar 885 milyon toplam satış geliri üzerinden 405 milyon 275 bin lira arsa karşılığı şirket payı teklif etti. Toplam 1 milyon 429 bin metrekare büyüklüğündeki arazinin 1 milyon 241 bin metrekarelik bölümüne doğa ve eğlence parkı yapılacak. Arazinin doğa ve eğlence parkı alanı olarak ayrılan bölümü dışındaki alanlara, 20 bin lüks konut, fuar alanı ve iş merkezleri inşa edilecek. İhale sonrasında SABAH’ın sorularını yanıtlayan Mesa Mesken Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, arazinin yaklaşık 500-600 dönümlük bölümünün çöp alanı olduğunu belirterek, “Ortağımız Kantur’un Ankara Mamak, Konya ve Adana çöplüklerini işliyor. Öncelikli olarak çöp alanını ortadan kaldırmak, rehabilite etmemiz gerekiyor. Bu konuda uzman olan olan Kantur bir yandan arazinin çöplük alanını temizlerken diğer yandan projeyi geliştireceğiz.” dedi.

Eğlence parkını Six Flag işletecek
Eğlence Parkı için dünyanın en büyüğü Six Flag ile anlaşmak üzere olduklarını anlatan Erhan Boysanoğlu, araziye ayrıca bir doğa park yapılacak. Diğer alanlara ise AVM, lüks konut, otel, fuar ve kongre merkezleri inşa edeceğiz” dedi.

Mesa Mesken Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, araziye bir doğa park yapılacak. Diğer alanlara ise AVM, lüks konut, otel, fuar ve kongre merkezleri inşa edeceğiz” dedi.

Emlak&Mortgage/Sabah