23 Eylül 2006 Yazarı Mehmet Kapalı

Teknik Yapı’dan Dilman Towers projesi

Teknik Yapı, Dilman Towers adlı projesisi ile Bağdat Caddesi’nin en yüksek binasını inşa etmeye hazırlanıyor.

Daha önce Varyap Varlıbaşlar Grubu ile birlikte Ataşehir ve Bahçeşehir’de Uphill Court konutlarını yapan Teknik Yapı şirketi, şimdi de İstanbul Erenköy’e 27 katlı iki kule inşa ediyor. Yüksekliği 90 metre olarak planlanan Dilman Towers, Bağdat Caddesi’nin en yüksek binası olmasının yanı sıra kulelerin birinde yapılacak helikopter pisti ile de dikkat çekiyor. Diğer kulede ise Marmara Denizi, Adalar ve tarihi yarımadanın gözler önüne serildiği jakuzi havuzlu seyir terası yer alacak.

Erenköy’de Dilman Ailesi’nden alınan toplam 12 bin metrekarelik arsa üzerine inşa edilecek projede brüt 248 metrekare büyüklüğünde toplam 104 daire bulunacak. Fiyatlandırmayla ilgili çalışmalar tamamlanmadığı için daire fiyatı açıklanmayan projenin arsa hariç toplam yatırım değeri 50 milyon doları buldu. Yerin altında 3 katlı bir otoparkı da bulunacak projenin bahçesindeki tarihi Selamlık Köşkü ve Ethem Efendi binalarının sosyal donatı olarak kullanılmasıyla ilgili Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan izin alındı.

Dilman Towers’ın dün Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, lokasyon itibariyle benzersiz konumda son özel mülk olan arsa üzerinde inşaatın bir ay önce başladığını, 23 ay sonra bitirilmesinin planlandığını açıkladı. Teknik Yapı CEO’su Nazmi Durbakayım da şirketin Türkiye’nin tüm yörelerinde faaliyet göstermesine rağmen Kadıköy’e olan bağının ayrı olduğunu çünkü tüm yönetim kurulu üyelerinin doğma büyüme Kadıköylü olduğunu söyledi.

Referans