Sinpaş Yapı Kelebekia’da 165 bin TL’ye

Sinpaş Yapı tarafından konsept bir konut projesi olarak geliştirilen Kelebekia, Sancaktepe’de 47 bin metre kare arsa üzerine inşa edilecek.

Henüz tanıtıma çıkmadan büyük ilgi gören projede, 165 bin ile 450 bin TL arasında değişen fiyatlarda 440 konut yer alıyor. Eylül 2010’da inşasına başlanan Kelebekia projesinin, Ekim 2012 tarihinde sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

“Kelebek” figüründen ilham alınarak tasarlanan proje, 21 bin metrekarelik gölet ve yeşil alanlarıyla doğa ile iç içe bir yaşam sunuyor. Ana konseptten yola çıkarak 4 bin metrekarelik kelebek şeklindeki biyolojik gölet, bir yandan ekolojik yapıyı koruyan çevreci bir özellik taşırken, bir yandan da kelebeğin enerjisini ve pozitifliğini yansıtacak. Gölet ile bütünlük taşıyan peyzaj ise kelebek kanatlarından esinlenilerek oluşturulacak. Bu özel peyzajın diğer önemli bir özelliği ise İstanbul’daki kelebekleri projeye çekecek bitkilerin kullanılacak olması.

440 konutun tümü gölet manzaralı…

Kelebekia Projesi’nde inşa edilecek 440 konutun tümü, doğanın içinde hissi yaratan kelebek şeklindeki biyolojik gölet ve peyzaj manzaralı bir konuma sahip. 70 metre kare ile 184 metre kare arasında değişen farklı büyüklükteki konutlar her ihtiyaca hitap ediyor. 1+1’den 4+1’e kadar farklı seçenekteki dairelerin bulunduğu projede, üç faklı tipte dubleks daireler de yer alıyor.

Kampanyaya özel cazip fiyat ve ödeme koşulları

Farklı bir konsepte sahip olan Kelebekia projesi mimarisi, peyzajı ve sosyal donatılarının yanında cazip fiyatları ve ödeme koşullarıyla da dikkat çekiyor. Kelebekia projesinde fiyatlar, konut tiplerine göre 165 bin TL ile 450 bin TL arasında değişiyor. Kelebekia projesine özel, baz faiz oranının çok altında, örneğin 60 ay için 0,66 faiz oranı ile banka kredisi kullanma imkanı veriliyor. Kampanya süresinde kısa bir dönem için geçerli olan bu düşük faizli ödeme koşulunun yanında projede, Sinpaş Yapı bünyesine yapılacak ödemeler ile 72 ay vadeli ödeme planı da yer alıyor.

Sahip olduğu farklı konsepti ve konumu itibariyle bölgede niş bir proje olarak ön plana çıkan Kelebekia, henüz tanıtıma çıkmadan büyük ilgi gördü.  İstanbul’un hızla ve düzenli bir şekilde gelişen Sancaktepe bölgesinde yer alan ve çevresindeki nitelikli konut projeleri ile önümüzdeki dönemde daha da değer kazanacak Kelebekia Projesi, özellikle ev sahibi olmak isteyen ailelerin dikkatini çekiyor. Proje, Sinpaş Grubu’nun Sancaktepe bölgesindeki Lagün Projesinden sonra ikinci büyük yatırımı olmasından dolayı da ayrıca özel bir değer taşıyor.

Kelebeğin eşsiz güzelliğinin yansıdığı gölet ve peyzaj…

Kelebekia Projesinin tam ortasında, 4 bin metrekarelik kelebek şeklinde, hiçbir kimyasala gerek kalmadan kendi kendini temizleyen biyolojik bir gölet yer alacak. Ana konsepti oluşturan bu gölet ve çevresinde kelebek kanatlarından esinlenerek oluşturulacak peyzaj alanları, projenin 17 bin metre karesini oluşturuyor.

Dinç kalmak isteyenler için sauna-şok havuzu

Konsept bir proje olarak hayata geçirilen Kelebekia, site sakinlerine büyük kolaylık ve keyif sağlayan sosyal donatıları ile de dikkat çekiyor. Projede, yarı kapalı yüzme havuzu, farklı zamanlarda aktivite alanı olarak kullanılabilecek havuz kenarındaki güneşlenme alanı, vitamin bar, cafe, fitness alanı, çocuklar için havuz, kulüp ve oyun alanları, tenis kortları, yürüyüş ve koşu parkuru, Street Ball, açık ve kapalı otopark gibi sosyal donatıları yer alıyor. Kelebekia’daki havuz yaz ayları dışında da sauna sonrası şok havuzu olarak kullanılabiliyor. Böylece ilk defa bir açık havuz yılın tüm aylarına yayılan, uzun süreli kullanım olanağı sağlıyor. Kelebekia’da ayrıca, üzerinde yoga ve egzersiz hareketleri yapılabilen, çocukların uçurtma uçurabildiği ve piknik yapılabilecek geniş çim alanlar yer alıyor.

İstanbul’un yeni cazibe merkezi…

Hızlı ve nitelikli konut projeleri ile sistemli bir yapılaşmaya sahne olan Sancaktepe bölgesi, İstanbul’un yakın gelecekteki cazibe merkezlerinden biri olmaya aday. İstanbul’un yeni merkez semtlerinden biri olacak bu bölgede konumlandırılan Kelebekia projesi, ana arterlere yakınlığı ve toplu taşıma araçlarının çeşit ve yoğunluğu sayesinde kolay ulaşım imkanı veriyor. TEM oto yoluna sadece 1 km mesafedeki projeden, Kozyatağı’na 10 dakikada ulaşılabilecek. Projenin Boğaziçi Köprüsü’ne mesafesi de 16 km. Kelebekia Projesi, ayrıca çevrede yer alan birçok alışveriş merkezine, eğitim kurumuna, özel ve devlet hastanesine yakınlığı ile de dikkat çekiyor.

Proje KünyesiProje ismi:                Kelebekia 
Firma:                        Sinpaş Yapı A.Ş.               
Konum:                      Sancaktepe
Daire sayısı              440
Daire büyüklüğü: 70 m2 – 184 m2
Fiyat aralığı:          165 bin ile 450 bin TL
Teslim tarihi:         Ekim 2012

Sinpaş Yapı Kelebekia Ulaşım Krokisi

Tel: 0212 444 19 74
Web:www.kelebekia.com.tr