Sinpaş, Antepia ile güneye indi

Sinpaş Yapı, Paralel Yapı ile Gaziantep’te yaptığı Antepia projesinde 150 bin TL ile 1.8 milyon lira arasında değişen fiyatlarla lüks konut satacak.

Sinpaş Yapı, Nakiboğlu ailesine ait Naksan Holding bünyesindeki Paralel Yapı ile birlikte Güneydoğu ekonomisinin merkezi Gaziantep’te hayata geçireceği Antepia projesi ile güneye iniyor. 1.2 milyar dolarlık yatırımla bölgenin en büyük konut projesi olacak Antepia, toplam 5 etapta 3 bin 470 konuttan oluşacak. Bu ay içinde inşaatına başlanacak Antepia projesinde ilk etapta satışa sunulan 470 konutta yaşam Mart 2013’te başlayacak. 117 metrekare ile 544 metrekare arasında değişen büyüklükte 1+1’den 7+2’ye kadar farklı daire tiplerinin yer alacağı proje daire fiyatları 156 bin TL ile 1 milyon 800 bin TL arasında değişiyor. Ortalama metrekare fiyatı bin 350 TL ile 3 bin 500 TL arasında değişen projede yer alan 1 milyon 800 bin TL değerindeki 5 yalı ön satış aşamasında alıcı buldu.

1.2 milyar liralık yatırım
Sinpaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, projenin Şahinbey beldesinde Naksan Holding’e ait 1 milyon metrekarelik bir alanda inşa edileceğini ifade ederek, 1.2 milyar dolarlık yatırım planladıklarını kaydetti. Projenin 3 bin 467 konutun yanı sıra sağlık, sosyal aktivite ve spor alanları ile alışveriş tesislerinden oluşacağını açıklayan Çelik, projenin hemen yanında 10 bin öğrenciye eğitim vermeyi hedeflenen bölgenin ilk özel üniversitesi Zirve Üniversitesi’nin yer aldığı bilgisini verdi. Projenin çevre illerden de ilgi gördüğüne değinen Çelik, 470 konutun yer aldığı ilk etabın bugüne kadar yüzde 45’inin satışını gerçekleştirdiklerini kaydetti. Projenin beş etap halinde hayata geçeceğini ve her etabın teslim süresinin yaklaşık iki yıl olacağı bilgisini veren Çelik, ilk etabı sahiplerine Mart 2013’de teslim etmeyi planladıklarını belirtti.

Güneyin ilk temalı projesi
Projenin ana konseptinin su olduğunu ve suyun bir göl olarak tüm projeye yayılacağını ifade eden Çelik, “Suyunun güzelliğinden ve bolluğundan dolayı eski adı Ayıntap yani “Suyun Gözü” olan Gaziantep’in bu özelliğini projeye yansıttık. Biyolojik gölet ve peyzaj manzarasına sahip evleriyle proje, Antep’in gelenekleri ve tarihi dokusundan uzaklaşmadan lüks, seçkin ve keyifli bir yaşam sunacak” diye konuştu. Çelik, proje kapsamında bölgenin ilk yelken ve golf kulübü ile anfitiyatro, alışveriş ve keyif meydanları, seyir terasları, piknik alanlarının da yer alacağını kaydetti.

Finansman Paralel Yapı’dan
GAP’tan sonra en büyük yatırım Paralel Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboglu “Bugün, ciddi oranda görülen orta ölçekli ve lüks konut talebi, ayrıca bölgede en çok tercih edilen yatırım aracının gayrimenkul olması, Antepia projesinin ortaya çıkışındaki en büyük etkendir” diye konuştu. Nakıboğlu, projenin tasarım, yönetim koordinasyonu ve satış- pazarlama çalışmalarını Sinpaş Yapı’nın, yapım ve finansmanının ise Paralel Yapı olarak kendilerinin üstleneceğini kaydetti.

Metrekare fiyatı bin 350 TL
1.2 milyar dolar yatırm
Toplam 3 bin 470 daireden oluşacak
İlk etapta 470 konut inşa edilecek
1 milyon metrekare arazi üzerine inşa edilecek
Fiyatlar 156 bin ile 1 milyon 800 bin TL arasında değişecek
Ortalama metrekare fiyatı bin 350 – 3 bin 500 TL arasında
75 bin metrekarelik dünyanın en büyük biyolojik göletine sahip olacak

Bülent YOLDAŞ/Emlak&Mortgage