09 Kasım 2010 Yazarı Mehmet Kapalı

Sıfır peşinatla ev sahibi olma fırsatı

Sinpaş Yapı tarafından Sancaktepe’de 47 bin metre kare arsa üzerine inşa edilecek 440 konutluk Kelebekia projesinde, sıfır peşinat ve 1.060 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olma fırsatı başladı.

“Kelebek” figüründen ilham alınarak tasarlanan gölet ve yeşil alanlarıyla doğa ile iç içe bir yaşam sunan Kelebekia Projesinde, tümü gölet manzaralı 440 konut yer alıyor. 68 metre kare ile 184 metre kare arasında değişen farklı büyüklükteki konutlar her ihtiyaca hitap ediyor. 1+1’den 4+1’e kadar farklı seçenekteki dairelerin bulunduğu projede, üç faklı tipte dubleks daireler de yer alıyor. Satışa çıktığı günden bu yana büyük ilgi gören Kelebekia projesinin yüzde 50’sine yakınının satışı gerçekleştirildi.

Sahip olduğu farklı konsepti ve konumu itibariyle bölgede geniş bir proje olarak ön plana çıkan Kelebekia, 21 bin metrekarelik gölet ve yeşil alanlarıyla doğa ile iç içe bir yaşam sunuyor. Ana konseptten yola çıkarak 4 bin metrekarelik kelebek şeklindeki biyolojik gölet, bir yandan ekolojik yapıyı koruyan çevreci bir özellik taşırken, bir yandan da kelebeğin enerjisini ve pozitifliğini yansıtıyor.

Gölet ile bütünlük taşıyan peyzaj ise kelebek kanatlarından esinlenilerek oluşturulacak. Proje, site sakinlerine büyük kolaylık ve keyif sağlayan sosyal donatıları ile de dikkat çekiyor. Projede, yarı kapalı yüzme havuzu, farklı zamanlarda aktivite alanı olarak kullanılabilecek havuz kenarındaki güneşlenme alanı, vitamin bar, cafe, fitness alanı, çocuklar için havuz, kulüp ve oyun alanları, tenis kortları, yürüyüş ve koşu parkuru, Street Ball, açık ve kapalı otopark gibi sosyal donatıları yer alıyor. Kelebekia’daki havuz yaz ayları dışında da sauna sonrası şok havuzu olarak kullanılabiliyor. Böylece ilk defa bir açık havuz yılın tüm aylarına yayılan, uzun süreli kullanım olanağı sağlıyor.

İstanbul’un hızla ve düzenli bir şekilde gelişen Sancaktepe bölgesinde yer alan ve çevresindeki nitelikli konut projeleri ile önümüzdeki dönemde daha da değer kazanacak Kelebekia Projesi, özellikle ev sahibi olmak isteyen ailelerin dikkatini çekiyor. Proje, Sinpaş Grubu’nun Sancaktepe bölgesindeki Lagün Projesinden sonra ikinci büyük yatırımı olmasından dolayı da ayrıca özel bir değer taşıyor.

Farklı bir konsepte sahip olan Kelebekia projesi mimarisi, peyzajı ve sosyal donatılarının yanında cazip fiyatları ve ödeme koşullarıyla da dikkat çekiyor. Kelebekia projesinde fiyatlar, konut tiplerine göre 153 bin TL ile 427 bin TL arasında değişiyor. Sıfır peşinat ve 1.060 TL’den başlayan taksit kampanyasının uygulandığı Kalebekia projesine özel, baz faiz oranının altında banka kredisi kullanma olanağı bulunuyor. Buna göre 60 ay vade için yüzde 0,64 vade farkı kredi kullanılabiliyor. Kampanya süresince geçerli olan avantajlı kredi oranlarının yanı sıra projede, Sinpaş Yapı bünyesine yapılacak ödemeler için 72 ay vadeli ödeme planı da yer alıyor.