Sarıyer’de Terrace Keyfinin Metrekaresi 4 Bin TL!

Teslime doğru süratle yaklaşılan bu günlerde sınırla sayıda daire satışta sizi bekliyor.

İnşaat sektöründe Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olan İnanlar İnşaat ile sektör ve yeni projeleri Terrace Bahçe hakkında konuşan Milliyetemlak.com, herkesin az katlı butik site konseptinden yararlanma hakkı bulabileceği projeyle ilgili merak edilenleri sordu. İşte söyleşiden ayrıntılar…

1.Terrace Bahçe projesi kaç metrekare arazi üzerinde ve kaç blok ve daireden oluşuyor?

Terrace Bahçe projemiz toplam 14.326 metrekarelik bir alan üzerinde 3 blok ve 76 daireden oluşuyor. Tüm projelerimizde olduğu gibi Terrace Bahçe Projesini de semte göre mimari anlayışı, bölgeye göre ihtiyaçları göz önünde bulundurarak hayata geçirdik. Bu konuda Mimar Adnan Kazmaoğlu ile çok güzel bir iş birliği içerisinde benzersiz bir proje  ortaya çıkardık. Bölgede son dönem yüksek talep alan küçük üniteli yapılaşma hemen hemen yok denecek kadar az idi , bu veri doğrultusunda küçük üniteli az katlı butik site konsepti oluşturmak istedik ve çok güzel geri dönüş aldığımızı paylaşmak isterim.

2.Dairelerin çeşitlerini ve özelliklerini belirtir misiniz? Kaç metrekare, kaç oda vs.

Terrace Bahçe, metrekareleri 56 ile 258 arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere tam 14 farklı daire tipiyle konut sahiplerine farklı seçenekler sunuyor. Proje, konsepti, tasarımı ve konumu itibariyle bölgedeki diğer projelerden tamamen ayrılıyor. Bölgede ağırlıklı olarak müstakil bir yapılaşma var. Katlı projelerde ise konut sahiplerine fazla seçenek sunulmuyor. Terrace Bahçe ise konut sahiplerine sunduğu 14 farklı daire alternatifiyle müstakil ev konforu da sunuyor. Bu özelliğiyle de bölgedeki önemli bir ihtiyacı karşılamış oluyor. Ayrıca Terrace Bahçe’de tüm camlar sakinlerinin doğanın keyfine varmaları ve günışığından tam yararlanmaları amacıyla yere kadar tasarlandı. Terrace Bahçe, bölgede emsali olmayan 4 cephesi açık ve aydınlık, fonksiyonel tasarlanan bir proje.

3. Projenin lokasyonunu anlatır mısınız?
Terrace Bahçe, hem şehir merkezine yakınlığı,  hem doğanın içinde yer alması, hem de mimari özellikleriyle Terrace keyfini Sarıyer’e taşıdı. Terrace Bahçe, Sarıyer Çayırbaşı Mevkiinde yer alıyor. Doğanın içinde yer almasına rağmen şehir merkezine yakınlığıyla ve ulaşım imkanlarıyla dikkat çekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, İstanbul trafiğini rahatlatmak için planladığı 13 tünelden biri olan Sarıyer – Çayırbaşı Tüneli’ne çok yakın bir mesafede bulunuyor.  Bin 950 metre tünel ve 3 bin 870 metre bağlantı yolundan oluşan ve bölgeyi üçüncü köprü yoluna bağlayan bu tünelin yanısıra Hacıosman’a kadar inşa edilen, Şişhane – Taksim – Maslak Metrosu’nun yılsonunda hizmete girmesiyle bölgedeki trafik iyice rahatlayacak. Bu da konut projelerinin cazibe merkezi konumundaki Sarıyer’in değerini bir kat daha artıracak.

4.Projeye ne zaman başladınız ve ne zaman bitireceksiniz?
Projeye 2009 yıl sonunda başladık. 2011 Nisan’ında bitirmeyi planladık , ama hızlı yol aldık diyebilirim , bugüne baktığımızda planladığımızdan 1 – 2 ay kadar önce teslimlere başlayacağımızı tahmin ediyorum. Sadece peysaj çalışmalarının tamamlanması konusu devam ediyor , tabii bu durum da müşterilerimizden büyük memnuniyet aldı.

5.Projedeki fiyatları belirtir misiniz?
Terrace Bahçe projemizdeki dairelerin metrekare fiyatları 4000 TL civarında ve %90 ı yeni sahipleri ile buluşmuş durumda . Teslime doğru süratle yaklaştığımız bu günlerde sınırla sayıda dairemiz satışta.

6.Satışlarınızda bankalarla kredi anlaşmanız ya da kendi özel kampanyanız var mı? Ayrıntıları neler?

Hemen hemen Mortgage konusunda uzman tüm bankalarla anlaşmalı olarak çalışıyoruz. Yelpazemizi geniş tutmak tüm müşterilerimiz tarafından büyük memnuniyetle karşılanıyor. Yelpazemiz geniş olduğunda her müşterimizin talebi ve isteği doğrultusunda ‘’ kişiye özel ‘’ ödeme planları oluşturuyoruz, bir de bu çalışmaları kendi alışık oldukları bankalarla yaptığımızda son derece güzel dönüşler alıyoruz. Her bir müşteri bizim için özel ve biz ‘’kişiye özel ‘’ ödeme planı çalışması yaptığımızdan çok çeşitli ödeme planları sunabiliyoruz.

7. Projedeki yaşam alanlarını belirterek, sosyal, sportif vs. yapılar-faaliyetler hakkında bilgi aktarır mısınız?  

Terrace Bahçe’de oluşturulan mimari çözümler, müstakil ev konforu sunacak şekilde tasarlandı. 56 ile 258 metrekare büyüklüğündeki 14 farklı tipteki evlerin doğa içine yerleştirildiği az sayıda butik site tarzı yaşam, Terrace Bahçe’yi bölgedeki diğer yapılardan ve projelerden ayıran en büyük özellik. Terrace Bahçe sakinleri bir taraftan doğanın içinde doğal yaşamın tadını çıkarırken, diğer taraftan da güvenli ve huzurlu bir site yaşamına sahip olacak. Bu ayrıcalıklı keyif yaşam alanlarında da kendini hissettirecek.

Terrace Bahçe’de, yüzme havuzu ve güneşlenme terasının yanısıra, fitness center ve sauna bulunuyor. Peyzaj düzenlemeleri ve bahçe aydınlatmaları projeye ayrı bir şıklık katıyor.

8.Projedeki bina özelliklerini belirtir misiniz? (Asansör, jeneratör, otopark, dış cephe yalıtımı özellikleri vs.)
Yapı taşıyıcı sistemi betonarme perde ve kolonlardan oluşan Terrace Bahçe, radye jeneral temel sistemi ile inşa edildi. Terrace Bahçe dış cephesinde, mimari projeye uygun renk ve dokuda ısı yalıtım köprülü PVC ve compact laminat kaplama cephe kullanıldı. Doğrama sistemleri ile ısı ve ses izolasyonu özelliklerine sahip tüm camlar, konfor ısıcam. Tüm camlar doğayı evinizin içine taşıyacak şekilde tavandan tabana tasarlandı.

Peysaj düzeni projenin mimarisine ve konseptine uygun olarak gerçekleştirildi. Terrace Bahçe’de bulunan otomatik bahçe sulama sistemi ve kirli suyun arıtılarak yağmur suyuna verileceği bir arıtma tesisi de yer alıyor.

Site çevresinde ve girişinde, genel sirkülasyon alanlarında, otopark alanlarında, kapalı devre güvenlik kontrol TV sistemi (CCTV), site güvenliği ile irtibatlı interkom, kat koridorlarında ve otoparklarda acil anons ve yangın ikaz sistemi, dairelerde ‘acil çağırma’ butonu bulunuyor. Siteye yaya ve araç girişleri güvenlik kontrollü tek girişten sağlanacak.

Blokların her birinde 2’şer adet OTİS marka asansör bulunuyor.

Projede kapalı otopark alanları mevcut. Kapalı otoparklarda gaz algılama (karbonmonoksit) uyarı sistemi, yangından korunma için spring sistemi ayrıca havalandırma sistemi var. 4+1 ve 3+1 dairelere 2’şer adet, 1+1 ve 2+1 dairelere 1’er adet  otopark kullanım hakkı verilecek.        

9. Projedeki konut özelliklerini belirtir misiniz? (Isınma, TV-uydu, ankastre mutfak eşyası, intercom, ebeveyn banyosu, laminant parke, çelik kapı özellikleri vs.)
Proje de ki tüm daireler bir evin ihtiyacı olan konfora ve ihtiyaçlara cevap verecek özellikte planlandı. Teslimden  sonraki işletme maliyetleri göz önünde bulundurularak çalışmalarımız tamamlandı.

 Binanın ısıtılması için gereken ısıtma enerjisi, site genelinde doğal gaz yakıtlı merkezi ısıtma sistemi ile sağlanıyor. Ayrıca doğrama sistemleri ile ısı ve ses izolasyonu özelliklerine sahip konfor ısıcam kullanıldı. Doğrama sistemlerinde Rehau ile çalıştık.

 Tüm dairelerin klima alt yapısı montaja hazır durumda teslim edilecek Terrace Bahçe’de merkezi su deposu ve hidrofor sistemi bulunacak ve sistem 24 saat sıcak su ihtiyacını karşılayacak. Her bağımsız bölümün girişine konulacak olan sub station
(sıcak su hazırlama istasyonu ) içinde bulunan dijital tipte 1 adet kalorimetre ve 1 adet soğuk su sayacı  ile dairenin su  ve ısı tüketimi sarfiyatı ölçülecek ve faturalama sistemi mevcut.

Dairelerde yangın algılama ve acil anons sistemi mevcut. Her dairenin içine duman dedektörleri yerleştirildi. Ayrıca her kat holünde yangın ihbar butonu, ihtiyaca göre de katlarda yangın dolabı yer alıyor. Mekanik ve elektrik şaftlarında yangın önleyici pasif yangın bariyeri uygulanacak, projede ayrıca yangın hidrofor dairesi, yangın su deposu ve yangın hidrant sistemi yer alıyor.

Sistemde tüm dairelerden ve asansörlerden güvenlik aranabilecek olup, gerektiğinde güvenlik de daireleri arayabilecek. Sistemde blok giriş kapılarında dijital zil paneli kullanıldı.

Merkezi jeneratör ile projesine göre daireler, ortak alanlar ve asansörler kesintisiz çalışacak. Sistem elektrik kesintisi olduğu durumlarda otomatik olarak devreye girecek.

Her dairede mimari projesine uygun TV, telefon, internet alt yapısı bulunuyor.

Dairelerin giriş kapılarında kale çelik kapı kullanıldı. Kapılar ve diğer doğramalarda tercihimiz lake oldu.

 Belçika Quick Step laminat parke ve İspanyol Pamesa marka seramik kullanıldı. Bahçe çıkışı olan dairelerin teraslarında ahşap deck kullanıldı. Balkonlarda ise seramik kullanıldı.

Daire içi duvarlarda alçı sıva ve su bazlı saten boya, banyo ve tuvaletlerin duvarlarında ise İspanyol Pamesa marka seramik ve duvar kağıdı tercih edildi.

Mutfak mobilyalarında proje için özel tasarlanmış NOLTE marka mutfak mobilyaları ve projesine göre laminat NOLTE mutfak tezgahı kullanılıyor. Beyaz eşyalarda ise Franke marka ocak, fırın, davlumbaz ve bulaşık makinesi mevcut.

Banyo mobilyalarında proje için özel tasarlanmış banyo mobilyaları kullanıldı. İdeal Standart marka vitrifiyeler armatürler kullanıldı.

10.Projenin inşaat teknikleri hakkında bilgi verir misiniz? Projenin depreme dayanım, yalıtım vs bilgileri neler?

Projenin tüm tasarım hesaplamaları T.C. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı 06/03/2007 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 26454 sayılı deprem yönetmeliği ve ülkemizde yürürlükte olan TSE şartnameleri esas alınarak yapılmıştır. Yapı taşıyıcı sistemi; betonarme perde ve kolon, temel sistemi radye jeneral temeldir.

Blok dış cepheleri mimari projesindeki detaylar doğrultusunda ısı ve ses yalıtımlı kaplama malzemeler ile imal edilmiştir.

11.Eklemek istedikleriniz.
İnanlar olarak her projemizi esas aldığımız felsefemize göre gerçekleştiriyoruz: Önce İnsan. Her projemiz, insanın rahatını, refahını, ferahını, mutluluğunu, gelişimini ve geleceğini barındırmayı amaç edinen inançla yükseliyor. İnsanın mutluluğu, bizim mutluluğumuz ve gururumuz, bu sebeple tüm projelerimizi teslimden sonra da takibe alıyoruz ve her zaman projede ki yaşamın tüm müşterilerimiz tarafından kolaylaşması ve bekledikleri konforun devamlılığı için mutlaka zaman ayırıyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz projelerin gayrimenkul değerlerinin yükselmesi, mesken olarak da yatırım amacıyla satın alanları da memnun ediyor.

İletişim için:
Proje satışının yapıldığı tel no:0212 342 12 10-0212 215 50 30
Proje web sitesi: www.terracebahce.com

Milliyet Emlak