Sancaktepe’de Kelebek Vadisi

Kısa bir süre süre önce Topkapı’da ofis projesi inşaatına start veren Sinpaş Yapı, Sancaktepe’de 230 dairelik yeni bir konut projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Sinpaş, Kelebek Vadisi adını taşıyacak projede dairelerin satışlarında idari izinlerin alınmasının ardından Kasım ayında başlanacak. Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, İstanbul’un yeni ilçelerinden biri olan Sancaktepe’de başlayacakları Kelebek Vadisi projesinin orta üst gelir grubuna yönelik bir proje olacağını belirtti.

Sinpaş’ın daha önceki projelerinde olduğu gibi bu projeninde özel bir konseptle geliştirleceği bilgisini veren Çelik, 30 bin metrekarelik arazi üzerine inşa edilecek projenin yatırım değerinin yaklaşık 30 milyon dolar olduğunu kaydetti. Sinpaş Yapı’nın projeyi Sinpaş GYO’ya önerdiğini dile getiren Çelik, Sinpaş GYO’nun projeyi hesaplı bulmadığı için kendilerinin yapmaya karar verdiklerini anlattı.

Flatofisler’e İlgi Büyük

Flatofis Genel Müdürü Mehmet Özdemir, Flatofis’te ofis kiralama oranının yüzde 75 olduğunu, ancak kiracıların henüz hepsinin taşınmadığını belirtti. 1 Ekim itibariyle Samsung’un genel müdürlüğünün Flatofis’te faaliyetlerine devam edeceğini ifade eden Özdemir, 1 Kasım’da da Pronet’in genel müdürlüğünün buraya taşınacağını söyledi.