Sami Hoştan’ın kızı konut işine soyundu

20 katlı bir binadan meydana gelen proje 218 daireden oluşuyor. Susurluk davasının ardından Ergenekon iddianamesiyle gündeme gelen tutuksuz sanık Sami Hoştan’ın kızı İstanbul Sefaköy’de konut projesi yapıyor. Basın Ekspres Yolu’nda İstanbul Loft adlı 20 katlı bir binadan meydana gelen proje 218 daireden oluşuyor. Proje, 8 Mart 2010’da 1 milyon TL sermayeyle kurulan Rumeli Gayrimenkul Yapı bünyesinde gerçekleştiriliyor. Şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında Ebru Hoştan Konacak’ın dışında Aysel Ekşi ve Zehra Ergin de yer alıyor.

28 DAİRENİN SATIŞI YAPILDI
İstanbul Loft’un satış ofisinden alınan bilgilere göre, konut satışlarının başladığı proje, 15 ay sonra tamamlanacak. Şu ana kadar 28 dairenin alıcı bulduğu İstanbul Loft’ta konut büyüklükleri 67 ile 140 metrekare arasında değişiyor. Dairelerin metrekare fiyatı ise 2 bin 500 TL olarak açıklanıyor. Projede stüdyo, 2+1 ve 3+1 konutlara yer veriliyor.

LÜTFİ TOPAL’IN ESKİ ORTAĞI
Rumeli Gayrimenkul Yapı’nın muhasebe işlerini yürüten yetkililer tarafından şirketin sahibi olduğu ifade edilen Sami Hoştan, kamuoyunda ‘Kumarhaneler Kralı’ diye tanınan ve 1996’da cinayete kurban giden Ömer Lütfi Topal’ın ve eski İstanbul Sheraton Oteli gazinosunun da ortağı olarak biliniyor. Çete davalarında dosyası kabarık olan Hoştan, şu anda Ergenekon davasının tutuksuz sanığı olarak görülüyor.

Adres : Basın Expres Yolu Muammer Aksoy Caddesi Altay Sokak No:2 Sefaköy / İstanbul
Tel : 444 7765
E-Posta : [email protected]
Web: www.rumeliyatirim.com

MENEKŞE ATASELİM- GAZETE HABERTURK- HT EKONOMİ