Rixos Residence Bomonty’de 388 bin Dolara

Rixos Residence Bomonty, çekirdek aileler, yalnız yaşayanlar ve yoğun bir iş temposuna sahip olanlar hedef alınarak geliştirildi

Rixos Residence Bomonty, çekirdek aileler, yalnız yaşayanlar ve yoğun bir iş temposuna sahip olanlar hedef alınarak geliştirildi. Bomonti’de yer alan proje, bu yüzden bir rezidans olarak dizayn edilirken hizmet ağı da bu doğrultuda yapılandırıldı. Bölgede yapımına başlanan ikinci kule olarak nitelendirilen Rixos Residence’ı diğer rezidanslardan ayıran en önemli fark ise dönemsel olarak kiralama hizmetinin verilebilmesi. İşte bu yüzden, 5 yıldızlı otellerle kıyaslanabilecek bir sosyal donatı ve hizmet anlayışı var. Ayrıca, proje, hemen hemen hiçbir rezidansta olmayan 5 bin metrekarelik bahçeye sahip

BİR BAKIŞTA

Adı: Rixos Residences Bomonty.
Lokasyonu: Bomonti Şişli.
Yapan şirket: İpek İnşaat & Çakırkaya Yapı Ortak Girişimi.
Mimar: Tago Mimarlık.
Satış pazarlama: Rixos Bomonty Satış Ofisi.
İnşaata başlama tarihi: Ağustos 2009.
Tamamlanma tarihi: Ağustos 2011.
Toplam arsa: 12 bin metrekare.
İnşaat alanı: 56 bin metrekare.
Ticari alan: 1600 metrekare.
Satılabilir alan: 35 bin metrekare.
Yaşayacak insan sayısı: 500 kişi.
Konut sayısı: 280.
Konut tipleri: 84 ile 94 metrekare arasında değişen alanlar modüler sistem 3+1 veya 4+1’e dönüştürülebiliyor. Bu arada dubleks olarak 470 metrekareye kadar farklı seçeneklerde sunuluyor.

FİYATLAR HANGİ ARALIKTA?

Metrekare fiyatı: 4 bin 600 dolar ila 9 bin dolar değişiyor .
En pahalı ve en ucuz konutı: En ucuz konut 388 bin dolar, en pahalı konut ise 3 milyon 500 bin dolar.
Ödeme koşulları: Peşin veya banka kredisi.

NASIL BİR YAŞAM VAAT EDİYOR?

Proje, bir rezidans olarak planlandığından hizmetler oldukça ayrıntılı bir şekilde yapılandırılmış. Sabit bina hizmetleri dışında odaya yemek servisi, temizlik hizmeti, concierge, her türlü rezervasyon hizmeti, ulaşım, helikopter hizmeti ve mutfak alışveriş servisi yapılıyor. Bu arada projedeki ‘Club katı’ ise sosyal yaşam mekânı olarak dizayn edilmiş. 4 bin 600 metrekarede planlanan bu kattta restoran, cafe, fitness, gym, kapalı havuz ve spa merkezi yer alıyor. 5 bin metrekarelik bahçe ise, özellikle çocuklar ve alileler düşünülerek geliştirilmiş.

ULAŞIM İMKANLARI

Projenin yanında yer alan Dolmabahçe – Bomonti tüneliyle süit sahipleri, yaklaşık iki-üç dakika içinde Dolmabahçe üzerinden deniz yoluyla ulaşım olanaklarına erişebiliyorlar. Diğer yandan, Taksim ve Nişantaşı’na şehir trafiğine girmeden yaklaşık dört dakikada ulaşılabilmesi bir diğer avantaj. Yine, Piyalepaşa Tüneli sayesinde şehir trafiğine girmeden beş dakika içinde E-5 ve TEM’e ulaşmak da mümkün.