Pelican Mall 15 Ekim’de açılıyor

Avcılar E-5 hattında bölgenin tek alışveriş merkezi olacak Pelican Mall AVM, 15 Ekim’de açılıyor. Pelican Mall AVM, E-5 üzerinde aracıyla seyahat edenlerin mola yeri olacak. Ayrıca bölgedeki 17 bin üniversite öğrencisinin buluşma noktası olmayı hedefliyor

Yüzde 50 Gül-Keleşoğlu İnşaat, yüzde 50 Kameroğlu İnşaat ortaklığı ile 150 milyon dolarlık yatırımla inşa edilen Pelican Mall AVM, “Aradığınız her şey yolunuzun üstünde” sloganıyla E-5 üzerindeki günlük 40 bin araçla seyahat edenleri molaya davet edecek. Pelican Mall ayrıca Avcılar’daki 17 bin üniversite öğrencisinin de buluşma noktası olmayı hedefliyor. Başlangıçta günlük 12 bin ziyaretçi sayısının hedeflendiği merkezde, bu rakamın 20 bine ulaşması planlanıyor. Kameroğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adem Kameroğlu, Gül-Keleşoğlu İnşaat ile birlikte yatırımını gerçekleştirdikleri Pelikan Mall AVM’nin 15 Ekim’de açılacağını açıkladı. Kameroğlu, Pelikan Mall’un 100 bin metre kapalı alanda 33 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olduğunu belirterek, 105 mağazanın bulunduğu alışveriş merkezinde yüzde 85 kiralama oranına ulaşıldığını kaydetti. Pelican Mall’un Avcılar bölgesinin tek alışveriş merkezi olduğuna işaret eden Kameroğlu, “B gelir grubu ve üstüne hitap edecek şekilde marka karması planlandı. E-5 müşterisi de gelecek, Alkent’te yaşayanlar da, Esenyurt’ta yaşayanlarda. Hedef müşteri kitlesinin yüzde 30’unu Avcılar ve çevresinde yaşayanlar, yüzde 70’ini E-5 üzerinde seyahat edenler oluşturuyor. E-5 üzerinde günlük 40 bin araç sirkülasyonu var” dedi. 

Tophane’yi çatı katına taşıyacak
17 bin öğrencinin okuduğu, 4 fakültenin bulunduğu İstanbul Üniversitesi’ne 5 dakika uzaklıktaki Pelican Mall’un üniversiteli gençlerin buluşma noktası haline gelmesi hedefleniyor. Kameroğlu, Pelican Mall’un çatı katının üniversiteli gençler düşünülerek planlandığını ifade ederek, “Burada Tophane’dekine benzer nargile cafeler yer alacak. Tophane’yi Pelican Mall’a taşıyacağız. Pelican Mall’u öğrenciler için çekim merkezi haline getireceğiz” diye konuştu.

7 bin ton çelik kullanıldı
Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından projelendirilen Pelican Mall’un yüzde 70’i depreme tam dayanıklı çelik konstrüksiyon olarak inşa edildi. 7 bin ton çeliğin kullanıldığı Pelican Mall, olası bir depremde bölgede yaşayan insanlar için sığınak olarak da kullanılabilecek.

Laser Paintball ilk kez AVM’ye giriyor
Geniş bir atriuma sahip olan Pelican Mall’da ortadaki alan botanik park olarak planlandı. Ayrıca alışveriş merkezinde müziğin ritmine göre dans eden suların bulunacağı havuzlar yer alıyor. Kameroğlu, “Türkiye’de ilk kez bir alışveriş merkezinde son dönemlerin popüler oyunu laser paintball’u getiyoruz. Açık alandaki oyun alanımız bin 500 metrekare büyüklüğünde olacak” dedi. Çocuk oyun alanları ve çocuk kulübünün yer alacağı Pelican Mall Alışveriş Merkezi’nde buz pateni pisti de bulunacak.