Ottoman Gayrimenkul Ottomare Suites’te 503 bin liraya

Ottoman Gayrimenkul tarafından İstanbul Bakırköy sahilinde hayata geçirilecek Ottomare Suites Bakırköy projesinde konutların fiyatları 503 bin 500 liradan başlıyor.

Ottoman Gayrimenkul, Bakırköy sahil yolu üzerinde ofis, otel ve rezidanstan oluşan karma konseptli bir projeye başlıyor. Ottomare Suites adını taşıyan projede daire metrekare fiyatları 7 bin 200-7 bin 800 TL arasında değişiyor. 1+1’den 5+1’e kadar 12 farklı tipte toplam 355 suit dairenin yer aldığı Ottomare Suites’de daire fiyatları 503 bin 500 TL ile 3 milyon 250 bin TL aralığında olacak.

Ottoman Gayrimenkul, 15 bin 500 metrekarelik proje arsasını Eylül 2007’de KDV hariç 87 milyon TL bedelle Emlak GYO’dan satın aldı. Apart otel, sosyal tesisler ve rezidanslardan oluşan projenin, arsa maliyeti hariç yaklaşık 60 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilmesi öngörülüyor. Deniz fenerinden esinlenerek geliştirilen proje 29 kattan oluşacak ve çatısında bir helikopter pisti de yer alacak. Her katta kat bahçesinin yer alacağı projede, kat bahçelerinde gerçek toprak ve çim kullanılacak. Ön taleplerin alındığı ve aralık ayında daire satışlarına başlanacak projenin Aralık 2012’de tamamlanması planlanıyor.

OTTOMAN Gayrimenkul, Bakırköy sahilindeki Ottomare Suites projesi için 4 yerli ve uluslararası mimarlık ofisine konsept projeler hazırlattı. Türkiye’den Mimarlık Limited AŞ ve Gökhan Avcıoğlu’nun GAD Mimarlık Ofisi ile Mısırlı mimar Mehtat Abuzeid’in Ech Egypt Consulting ve Dubaili bir mimarlık ofisi tarafından hazırlanan ikişer konsept proje içinden Mimarlar Ltd.’nin hazırladığı konsept projelerden birinde karar kılındı.

Ottoman Gayrimenkul, Katarlı gayrimenkul şirketi Barwa International, Sinpaş, Sağlam GYO ve Exim Dış Ticaret ortaklığıyla 2007 yılında kurulmuştu. Şirketin Yönetim Kurulu’nda ise Avni Çelik, Cahit Paksoy, Abdullah Tivnikli, Gwendolyn Moy, K.Ahmed M E Al- Nasr, M.A.Aziz Al-Saad ve Mahmut Sefa Çelik yer alıyor.

Web: www.ottomaresuites.com

Kaynak:emlak.kanald.com.tr