Otomotivin yeni cazibe merkezi Autopia

Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin ilk otomobil alışveriş merkezi Autopia, isteyen herkesi 365 gün devam eden bir otomobil fuarına davet ediyor. Autopia, birinci ve ikinci el otomobil galerileriyle her zevke ve bütçeye uygun otomobil seçeneklerini birarada sunan alışveriş merkezindeki tüm galerilere ziyaretçiler araçları ile kolayca ulaşabiliyorlar.

Mimar Gökhan Avcıoğlu ve Dara Kırmızıtoprak tarafından tasarımı yapılan proje, mimari açıdan da ilklere imza atacak. Alışveriş merkezinin üstü pist olarak tasarlanmış. Bu pist sadece test sürüşleri için değil, ünlü yarışçıların gösterileri için de kullanılacak. Tüm katlara otomobille çıkılabilecek. 181 bin 609 metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük Automall’u; ikisi yeraltında olmak üzere dört katlı olup, her bir kat ortalama 30 bin metrekarelik alandan oluşuyor. Her kat 6 m yüksekliğe sahip. Birinci ve ikinci el otomobil galerilerinin bırarada alıcıların hizmetinde olduğu Autopia’da 56 Foodcourt var. 34 özel oto servis istasyonu, 24 banka,

12 noktada ATM, 42 sigorta şirketi. 74 alım satım hizmeti veren şirketin bulunduğu merkezde 2338 araçlık otopark mevcut. Autopia, Gökhan Avcıoğlu (GAD) – Dara Kırmızıtoprak imzasını taşıyor. İstanbul Beylikdüzü’nde konumlanan merkezin, Nisan 2011 ‘de açılması planlanıyor. Müşteriler Türkiye’de bir ilk olan alışveriş merkezinin üstünde bulunan test sürüş pistinde almak istedikleri aracı anında deneyebiliyorlar. Autopia, gerçekleştirdikleri projelerle inşaat sektörünün önde gelen grupları arasında yer alan Gül İnşaat ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığıyla inşa ediliyor. Otomotiv sektöründe devrim yaratan Autopia’yı yılda 6 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Autopıa’nın yaşam alanları ve otoparkı, otomobilseverlerın yanında

Ailelerin de rahat bir şekilde ziyaret edebilmeleri için tasarlanmış. Yetkili otomobil servisleri, sigorta, araç alım-satım şirketleri ve bankalar, tüm işlemlerin hızlı ve kolayca yapılmasına olanak sağlıyor. Müzayede salonundaki açık artırmalarda her model otomobil çok özel koşultarla satın alınabiliyor. Autopia’nın içinde bulunan otomobil yedek parça, aksesuar ve tuning mağazalarında otomobille ilgili her şeyi bulmak mümkün. Klasik, antika otomobiller, özel otomobil sergileri ve koleksiyonlarının yanında motosiklet, bisiklet, deniz araçları, akülü araçlar ve maket uçaklarla Autopia, hareket eden her şeyin içinde olduğu büyülü bir dünya… Autopia. Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin ilk otomobil alışveriş merkezi. Türkiye’de ilk defa, alışveriş merkezinin üstünde bulunan test sürüş pistinde dileyenler almak istediği aracı test edebiliyor. Birinci ve ikinci el otomobil galerileriyle her zevke ve bütçeye uygun otomobil seçenekleri bir arada sunuluyor. Alışveriş merkezi içerisindeki tüm galerilere araç ile ulaşım kolaylığı var. isteyen misafirlerin araçlarını otoparka bırakıp, her katını özel elektrikli buggy’lerle gezebildikleri alışveriş merkezindeki yetkili otomobil servisleri, sigorta, araç alım- satım ve diğer işlemlerin hemen yapılmasına olanak sağlıyor. Müzayede salonundaki otomobil müzayedelerinde her I model otomobil çok özel koşullarla satın alınabiliyor. Klasik, antika otomobiller, özel otomobil sergileri ve koleksiyonların yanında motosiklet, bisiklet, deniz araçları, akülü araçlar, maket ve gerçek uçaklarla Autopia, hareket eden her şeyin içinde olduğu büyülü bir dünya olarak tasarlanmış. Ayrıca Autopia, kalıcı ve geçici koleksiyonların da yer alacağı önemli bir sanat merkezi. Binanın çevresindeki heykel bahçeleri ve iç galerilerinde bulunan çağdaş sanat eserleri, otomobil alışveriş zevkini farklı bir boyuta taşıyor.

Alışveriş merkezinin üstü pist olarak tasarlanmış. Bu pist sadece test sürüşleri için değil, ünlü yarışçıların gösterileri için de kullanılacak. Tüm katlara otomobille çıkılabilecek. 181 bin 609 metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük Automall’u; ikisi yeraltında olmak üzere dört katlı olup, her bir kat ortalama 30 bin metrekarelik alandan oluşuyor.