Ntowers’tan daire alanlar yüzde 30 kazandı

Mayıs ayında satışa sunulan ve 2011 yılı Aralık ayında sahiplerine teslim edilecek olan Ntowers’ta evlerin değeri beş ayda yüzde 30 artış gösterdi. Projede yer alan 1+1 dairelerin fiyatı 57 bin liradan 77 bin liraya, yine 87 bin lira olan 2+1 konutların fiyatı da 107 bin liraya yükseldi.
İstanbul’un en hızlı gelişen yerleşim noktalarından biri olan Esenyurt’ta 30 bin metrekarelik alanda inşa edilen Ntowers Konutları 5 ayda yüzde 30 değer kazandı. Mayıs ayında satışa sunulan Ntowers’ın, sekiz blokta 2030 konuttan oluştuğunu söyleyen Özyurtlar İnşaat Grubu Başkanı Tamer Özyurt, “Konutların satışına dip fiyatlarla başladık. Gördüğümüz yoğun ilgi üzerine fiyatları aşama aşama yükseltiyoruz. 57 bin liradan satışa çıkan 1+1 dairelerin fiyatı yüzde 30 artışla 77 bin liraya yükseldi.

Yine 87 bin lira olan 2+1 konutların fiyatı da aynı şekilde yüzde 30 artış göstererek 107 bin lira oldu” dedi. Ellerinde sadece 500 daire kaldığını belirten Özyurt, “Bizden daire alanlar çifte kazanç sağladı. Hem ev sahibi oldular, hem de aldıkları evler daha yapım aşamasındayken değer kazanmaya başladı” diye konuştu. Tamer Özyurt, Ntowers’ta hayatın 2011 yılının Aralık ayında başlayacağını sözlerine ekledi.

Doğaya saygılı

Yüzde 75’i yeşil alana ayrılan Ntowers Konutları, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerinden oluşuyor. İşlevselliğin ön plana çıkarıldığı dairelerde, 1+1 seçeneklerinde dahi ferah ve geniş bir yaşam alanı yaratılıyor. Ntowers’da yer alan sosyal alanlar sayesinde eski komşuluk ilişkileri yeniden canlanıyor. Ntowers’da restaurantlar, açık ve kapalı otoparklar, tenis kortu, basketbol sahası, fitness center, yüzme havuzu, güneşlenme terasları, bisiklet, yürüyüş ve koşu parkurları bulunuyor. Ayrıca acil durumlar için, Ntowers bünyesinde 24 saat ücretsiz olarak sağlık hizmeti verilecek.

Ntowers sakinlerinin bölge merkezlerine güvenle ulaşabilmesi içinse, Ntowers servisleri hizmete sunulacak. Yüzde 75’i yeşil alana ayrılmış projede Ntowers Çocuk Kulübü de düzenli olarak çocuklar için aktiviteler planlıyor. Ayrıca proje kapsamında küçük çocuklar için bir kreş de yer alıyor. Ntowers projesinin hemen yanında 150 bin metrekarelik Şehitler Parkı ve onun yanında 100 bin metrekarelik Gaziler Parkı bulunuyor. Parklar, toplam 250 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Parklarda uluslararası yarışmalar için hazırlanmış Paint Ball Sahası da yer alıyor.

Milliyet