Nar Kule’de 330 bin liraya

Maltepe’de 108 daireli butik Nar Kule projesine başlayacak olan Tepe İnşaat, projeye 25 milyon TL’lik yatırım yapacak. Birinci kattan itibaren deniz manzarasına sahip olacak daireler, 330 bin ile 545 bin TL fiyat aralığından satılacak.
Tepe İnşaat Maltepe’de Narcity projesinin hemen bitişiğindeki arsaya butik konseptli Nar Kule projesine başladı. 27 katta toplam 108 konuttan oluşacak proje yarındna itibaren satışa sunulacak. Projede 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri bulunurken daire fiyatları 330 bin TL ile 545 bin TL arasında değişecek. 2+1 büyüklüğündeki daireler 330 ile 435 bin TL, 3+1 daireler ise 395 bin ile 545 bin TL arasında değişecek. Tepe İnşaat Genel Müdürü Atilla Kemal Oğuz, ortalama 25 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek projedeki tüm dairelerin 1. kattan itibaren Adalar manzarasını göreceğini kaydetti. Projenin 2011 yılı sonunda tamamlanarak ev sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. 11 bin 571 metrekare alan üzerine inşa edilecek projede açık yüzme havuzu, fitness, çocuk oyun alanı, sauna gibi sosyal mekanlar da planlanıyor. Aynı bölgede 2005 yılında başladıkları bin 306 konutluk Narcity projesindeki konutların yüzde 95’i sattıklarını ve yaşamın başladığını dile getiren Oğuz, “Biz başladığımızda bomboş bir araziydi. Bugün ise çevresindeki projelerin metrekare fiyatlarını belirleyen bir konumda bulunuyor” diye konuştu.

“ANADOLU YAKASI’NDA ARAYIŞIMIZ DEVAM EDİYOR”
Oğuz, Nar Kule projesinin bu yıl yaptıkları son proje olduğuna dikkat çekerken “İstanbul’da başka projelere başlamak için arazi arayışlarımız devam ediyor. Bize gelen araziler genellikle tercih etmediğimiz bölgelerde oluyor. Anadolu Yakası başta olmak üzere arazi arayışımız devam ediyor. Özellikle de Narcity’e yakın bir konumda olmasını tercih ediyoruz” diye konuştu.

Kabil’de büyükelçilik, Süleymaniye’de üniversite yapıyor
Oğuz ayrıca yurtiçindeki projeler dışında yurtdışında taahhüt projelerinin son 6 ay hızlanacağını dile getirdi. Amerikalı ortakları ile birlikte Afganistan’da ihalelere girdiklerini hatırlatarak “Kabil’deki ABD büyükelçiliğini inşa ediyoruz. Bunun yanı sıra Süleymaniye’de de 300 milyon dolar büyüklüğünde bir üniversite yatırımını yapıyoruz” diye konuştu.