My Dream City projesinin temeli atıldı

Bolu’da, Becikoğlu Şirketler Grubu’nun yaptırdığı içerisinde sosyal yaşam alanı, spor alanı, alışveriş merkezi bulunan 114 konutluk 35 milyon dolara mal olacak projenin temeli atıldı.

Becikoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Becikoğlu, Beşkavaklar Mahallesi’nden 16 bin metrekarelik arsa satın aldı. İstanbul’da faaliyet gösteren bir mimarlık şirketine, içerisinde alışveriş merkezi, sosyal tesisler, spor alanları ve üç farklı tipte olmak üzere 117, 172 ve 233 metrekarelik toplam 144 konutun yer aldığı 35 milyon dolarlık bir proje çizdirdi. Projeye ‘My Dream City’ adı verilirken, yaklaşık 1 ay önce inşaata başlandı. Dün gerçekleştirilen temel atma törenine AK Parti Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, Bolu Vali Yardımcısı Ömer Eru, Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Baro Başkanı Gazanfer Günler, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık, Dünya Göz Hastanesi sahibi Eray Kapucuoğlu, daire müdürleri ve çok sayıda kişi katıldı. Tören öncesi konuklara 2 bin pide ve ayran dağıtıldı.

Projenin Genel Koordinatörü Nadir Gürkan Yetkin, inşaat ile ilgili teknik bilgiler verdi. Konutların çağdaş tasarımla inşa edildiğini söyleyen Yetkin, “Konutlarımız son teknoloji ile yapılacak. Deprem yönetmeliğine uygun. Binaların içerisinde akıllı otomasyon sistemi var. Özel tasarımlı mutfaklar, klima sistemleri için alt yapı, banyolarda jakuzi ve modern mimarinin son örnekleri bu sitede toplanıyor” dedi.

İşadamı Yılmaz Becikoğlu ise, Bolu için iyi bir gelecek ve daha iyi yaşam alanları yaratmayı hedeflediklerini kaydetti. Becikoğlu, “Bu projeyi rüyamda gördükten sonra yapmaya karar verdim. Bolu’da kazandıklarımızı yine Boluluların hizmetine sunuyoruz. Hayatımız boyunca Bolumuzun en büyük evladı rahmetli İzzet Baysal’ı örnek aldık. Gerek hayır işlerinde, gerekse sosyal faaliyetlerimizde İzzet Baysal’ın rehberliğinden yürüyoruz. Paraya çok önem vermeyiz. Bu konutlar Bolu’nun önünü açacak. Önümüzdeki Şubat ayı içerisinde konutları anahtar teslimi sahiplerine vereceğiz” diye konuştu.

Daha sonra butona basılarak inşaatın temeline beton atıldı. Konuklar örnek konutu gezerek bilgi aldı.

Milliyet