Meram’da Serra Park Konutları’nın temeli atıldı

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi öncülüğünde yaptırılacak olan 376 konutluk Serra Park Konut Yapı Kooperatifi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Düzenlenen törene AK Parti Konya Milletvekilleri Orhan Erdem, Mustafa Kabakçı ve Hüsnü Tuna, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Meram’daki kentsel dönüşüm hamlesinin bir ayağı olan Serra Park Konutları’nın temelini atmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “1.5 ay önce Gödene bölgesindeki konutların 2. etabının temelini atmıştık. Birkaç gün önce ise kentsel dönüşüm hamlesi çerçevesinde yıkım törenini gerçekleştirdiğimiz 2 bin 624 konutluk projeyi hayata geçirmeye başladık. Çaybaşı’nda 450 konutluk Mesnevi evlerinin anahtar teslim törenini gerçekleştirmiştik. Bunları bölgemizin, ilçemizin daha modern ve güzel bir görüntüye sahip olması için yapıyoruz. Yoksa bu bölgede olduğu gibi 2 metrelik yollar ve çocuklarımızın oyun oynayacağı yerlerin olmadığı yerler olacak kalacak. Bu nedenle belediyemiz öncülüğünde bu toplu konut hamlelerini gerçekleştiriyoruz. Bu bölgede de 60 bin metrekare alana 16 bloktan oluşan 376 konut inşa edeceğiz. İlçemize ve Konyamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Serra Park Konutları’nın temeline ilk harç, protokol üyelerinin butona birlikte basmasıyla atıldı.

Sabah