10 Mart 2005 Yazarı Mehmet Kapalı

Mayavera Projesi

Mayavera, İstanbul’un gözde yerleşim yeri olan Çekmeköy bölgesinde yer almaktadır. Yaklaşık 170.000 m² arazi üzerinde üç etaptan oluşan, 130 adet konut ve tesisleri geliştirme projesidir.

Villa, Townhouse ve Apartman daireleri, geniş rekreasyon alanları, açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi ve site günlük ihtiyaçları için ticari üniteler yer almaktadır.

Mimari düzenlemede Türk mimarisi ile modern Avrupa mimarisinin fonksiyonel ve özgün bir sentezi yapılmıştır. Yapılar gün ışığını iç mekanlara taşıyacak şekilde planlanmış, yaşam alanlarından bahçelere kolay ulaşım imkanı verilmiştir.

Bina yerleşimlerinde güneşin doğuş yönü, oturma alanlarının yeşile hakimiyeti, yaşam alanlarında rahat kullanım ve modern çizgiler dikkate alınmıştır.

Villalar

316m² ile 825m² arasında değişen brüt alanlarda A,A1, A2, B, C, D olmak üzere 6 farklı tipten oluşuyor.

Villaların en önemli özelliklerinden biri de doğayla etkileşim içinde bir mimari sunmasıdır. Değişik büyüklükte bahçe alanları bulunmaktadır.

Apartman

130m² ile 270m² arasında değişen brüt alanlarda, 5 farklı tipte yerleşim sunuluyor.

Tasarımında, yeşil alanlarla etkileşimin en üst düzeyde tutulması amaçlanan Apartmanlar, etkin kullanımıyla ön plana çıkmaktadır.

Townhouse

3 farklı mimari plandan oluşan, 330m² ile 390m² arasında değişen kanal evleri tiplerinden oluşuyor.

Kanalın yanında konumlanan ve villalarda bulunan tüm özellikleri taşıyan Townhouse’lar doğayı içine alan özgün bir mimariye sahiptir.

Tel:0216 642 52 70 -71
Faks:0216 642 52 71