Martı ön talepte yüksekten uçtu

Halka arz izni alan Martı GYO’nun 16-17 Eylül 2010 tarihlerinde gerçekleşen hisse satışından 76.7 milyon TL’lik kaynak sağlanarak tamamı şirketin sermayesine aktarıldı.

Yerli ve yabancı kurumsal yatırımcıların yaklaşık yüzde 33 oranında alım yaptığı halka arz, Martı GYO’nun 2 bin 627 yeni ortağı ile Türk sermaye piyasasının tabana yayılması adına yeni bir adım atılmasını sağladı.

Gelir sermayeye aktarıldı

43 yıllık Martı’nın GYO alanında faaliyet gösteren iştiraki olan Martı GYO, talep toplama sürecini tamamladı. Yüzde 49’unu halka açan Martı GYO, sağladığı gelirin tamamını sermayesine aktardı.

Yerli ve yabancı kurumsal yatırımcıların ilgisinin yoğun olduğu halka arzda Martı GYO, Türk sermaye piyasasının tabana yayılması adına ciddi bir adımın atılmasını sağlamış oldu. İMKB’nin turizm odaklı ilk GYO’su olan şirket, düzenli kira getirisinin yanında geleceğe yönelik yatırım planları ile turizm ve gayrimenkul alanında projeler geliştirecek.

Narin: “Aldığımız sonuçtan memnunuz”
Halka arzın ardından konu ile ilgili bir açıklama yapan Martı GYO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Narin şunları söyledi: “Faaliyet gösterdiğimiz turizm ve gayrimenkul sektörlerinin büyüyen geleceğine dair yerli ve yabancı kurumsal yatırımcıların inancını gördüğümüz için mutluyuz. Aynı zamanda, 43 yıllık Martı markasına güvenerek sermayedarımız olan 2 bin 627 yeni ortağımıza ‘hoş geldiniz’ diyorum. Türk sermaye piyasalarının tabana yayılması adına oluşan bu tablodan büyük memnuniyet duyuyor ve tüm yatırımcılarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. kurmasal ilkelerini şeffaf, hesap verebilen ve kazanca odaklı olarak niteleyen Narin, “Kurumsal yönetim ilkelerimizden ödün vermeden çalışmaya devam edeceğiz. Yatırımlarımızı hızla hayata geçirerek Martı GYO’nun kazancını temettü olarak ortaklarımızla paylaşmak tek hedefimiz olacaktır” diye konuştu.

Martı GYO, portföyündeki Antalya Kemer bölgesindeki Martı Myra ve Marmaris Orhaniye’deki Martı Marina’nın yanı sıra, Çerkezköy’de 2008 yılında yapımına başladığı 7 bin konutluk Narinpark projesiyle öne çıkıyor.

Milliyet