Londra’dan Türkiye’ye iki ödül alarak döndü

Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında hem Türkiye’nin 2010 yılındaki Mimari Projesi hem de Avrupa’nın 2010 yılındaki Mimari Projesi kategorilerinde birinci olan Autopia, Londra’da düzenlenen törende ödülünü alarak Türkiye’ye döndü.

Türkiye’nin İngiltere büyükelçisi Ünal Çeviköz’ün de katıldığı Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri gala ve ödül töreninde Keleşoğlu İnşaaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş, Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Gül, Autopia Projesi mimarları Dara Kırmızıtoprak ve Gökhan Avcıoğlu ile Autopia Genel Müdürü Bilge Çalıklı Arpacı yer aldı.

Dünyanın en iyisi için yarışacak
Böyle bir toplantıda iki birincilik ödülünü birden almanın son derece gurur verici bir olay olduğunu dile getiren Keleşoğlu İnşaaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş ile Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Gül, dünyada takdir toplayan bir Türkiye projesine imza atmaktan dolayı son derece sevinçli olduklarının altını çizdiler.
Global emlak dünyasının üst düzey profesyonellerinin bir araya geldiği törende iki ödül birden kazanan Autopia, 50 kişilik değerlendirme kurulunun puanlamasından geçti. Autopia, Londra’daki törenden sonra 27 Kasım 2010 tarihinde yine Londra’da bu kez ‘Dünyanın En İyisi’ni bulmak için düzenlenecek yarışmaya da katılacak.

Milliyet