Levent’in Kalbine 395 bin TL’ye ulaşın!

Avlu 138, Levent-Maslak hattında iş dünyasının merkezinde en yeni butik konut projesi olması nedeniyle yatırımcılar tarafından da tercih ediliyor.

İnşaat sektöründe Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olan İnanlar İnşaat ile sektör ve yeni projeleri Terrace Avlu hakkında konuşan Milliyetemlak.com, alışveriş merkezlerinin arasında lüks ve şehirli bir yaşam alanından yararlanma hakkı bulabileceğiniz projeyle ilgili merak edilenleri sordu. İşte söyleşiden ayrıntılar…

1 Avlu 138 projesi kaç metrekare arazi üzerinde ve kaç blok ve daireden oluşuyor?
Avlu 138, toplam 7300m2  birbirine  bağlı dörder katlı iki blokta toplam 40 daireden oluşuyor.

2. Dairelerin çeşitlerini ve özelliklerini belirtir misiniz? Kaç metrekare, kaç oda vs.
Avlu 138’deki 40 dairenin büyüklükleri 50 ile 170 metrekare arasında değişiyor. Daireler 1+1, 2+1 ve 3+1’lik seçenekleriyle normal daireler ve çatı dublekslerinden oluşuyor. Panoramik şehir manzaralı dubleks dairelerin büyüklükleri 112m2 ile 170m2 arasında değişiyor. Avlu 138, ‘’gerçekten şehrin tam kalbinde’’ olma özelliği ile tüm hayatı kolaylaştırıyor.

3.Projenin lokasyonunu anlatır mısınız?
Avlu 138, popüler alışveriş merkezlerinin ortasında butik bir proje… Şehrin ana noktalarına yakınlığı nedeniyle genç profesyonellerin ve ailelerin vazgeçilmez adresi.Levent’in kalbine yakınlığıyla dikkat çeken Avlu 138, sakinlerine eğlenceden kültüre, alışverişten sosyal hayata zengin alternatifler sunuyor. Şehrin ana noktalarının yanı sıra metro ve diğer ulaşım araçlarına yakınlığıyla Levent’in yeni rengi Avlu 138, sakinlerine şehrin merkezinde olmanın keyfini yaşatacak. Avlu 138, Kanyon, Metro City, gibi alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde bulunuyor.
Avlu 138, Levent-Maslak hattında iş dünyasının merkezinde en yeni butik konut projesi olması nedeniyle yatırımcılar tarafından da tercih ediliyor.

4. Projeye ne zaman başladınız ve ne zaman bitireceksiniz?

Projeye 2009 yıl sonunda  başladık, Mart 2011’de bitirmeyi planlamıştık ancak daha erken bir tarihte bitirerek daireleri sakinlerine teslim edeceğiz gibi görünüyor, Terrace bahçe de olduğu gibi burada satışlarımızın %90 ı tamamlandı ve tüm müşterilerimiz hayatlarından son derece memnunlar.

5. Projedeki fiyatları belirtir misiniz?
Avlu 138 projemizdeki dairelerin ortalama m2 fiyatları 4000 TL. Kalan daire fiyatları
395.000 TL ile 545.000 TL arasında değişiyor.

6. Satışlarınızda bankalarla kredi anlaşmanız ya da kendi özel kampanyanız var mı? Ayrıntıları neler?

Diğer projelerde olduğu gibi ‘’kişiye özel ‘’ödeme planlarımız ve banka çeşitliliğimiz bu projemiz içinde geçerli.

7.Projedeki yaşam alanlarını belirterek, sosyal, sportif vs. yapılar-faaliyetler hakkında bilgi aktarır mısınız?  

Avlu 138’de dairelerin baktığı ve özel peyzaj çalışması yapılan bir avlu mevcut. Projenin kapalı otoparkı, 24 saat güvenliği ve vale hizmeti bulunmakta. Avlu 138, bir şehir evi olması ve lokasyonu itibari ile işletme maliyetlerini minumuma çekip optimum hizmet anlayışı ile inşa edildi. Bu sebeple ortak alan gideri yaratmadık, çünkü ev sahipleri bütçelerine göre şehrin her noktasına ve diledikleri her yere ulaşma imkanına sahip olacak burada. Dolayısıyla aidatların düşük kalmasını sağladık.

8.Projedeki bina özelliklerini belirtir misiniz? (Asansör, jeneratör, otopark, dış cephe yalıtımı özellikleri vs.)

Projenin yapı taşıyıcı sistemi; betonarme perde ve kolon, asmolen döşeme, temel sistemi radye jeneral temeldir. Blok dış cepheleri mimari projesindeki detaylar doğrultusunda ısı ve ses yalıtımlı kaplama malzemeler ile imal edildi. Dış cephede; mimari projesine uygun renk ve dokuda ısı yalıtım köprülü Pvc doğrama sistemi ile ısı ve ses izolasyonu özelliklerine sahip çift cam kullanıldı.

Projenin ön ve arka blok arasında kalan ve projeye ismini veren avlu da mevcut şartlara uygun peyzaj çalışması yapıldı.

Siteye ait elektrik enerjisi, elektrik kesintisi halinde devreye girecek ortak alanların ihtiyacını karşılayacak kapasitede, ses izolasyonlu jeneratör sistemi tarafından karşılanıyor. Her daireye bir adet kitli (şarjlı) armatür konuldu.

Binada  1 adet yolcu, 1 adet yük olmak üzere 2 adet OTİS marka asansör mevcut.

Projede 3. ve 4. bodrum katlarda kapalı otopark olup, otopark bina yönetimi tarafından görevlendirilecek vale hizmeti ile işleyecek. Araçlar kapalı otoparka giriş kontrollü asansör ile ulaşacaklar. Kapalı otoparklarda havalandırma, yağmurlama, gaz algılama (karbonmonoksit) ve uyarı sistemi mevcut.       

Binaya yaya girişleri güvenlik kontrollü tek girişten sağlanacak. Araç giriş asansörü güvenlik noktasından kontrollü olacak ve maliklerin kumanda cihazı ile çalışabilecek. Bina ön ve arka girişlerinde ve otoparklarda kapalı devre TV sistemi (CCTV) mevcut.

Projenin yangın rezervi ve kullanma suyu kapasitesine uygun su deposu ve hidrofor sistemi mevcut. Her bağımsız bölümün girişine konulacak 1 adet kalorimetre, 1 adet soğuk su sayacı ve 1 adet sıcak su sayacı ile dairenin su  ve ısı tüketimi sarfiyatı ölçülecek.

Tüm bina genelinde yangın algılama ve ihbar sistemi mevcut. Yine kat koridorlarında ve otoparkta acil anons ve yangın ikaz sistemi mevcut. Otoparklarda otomatik yangın spring sistemi yapıldı. Sistemde her dairede mutfak ve antreye duman dedektörleri konuldu. Ayrıca her kat holünde yangın ihbar butonu, ihtiyaca göre katlara yangın dolabı tesis edildi. Mekanik/elektrik şaftlarında yangın önleyici pasif yangın bariyeri uygulandı.
Binada yangın hidrofor dairesi ve yangın su deposu ile 2 adet güvenlik holü ve yangın yönetmeliğine uygun yangın merdiveni tesis edildi.

8.Projedeki konut özelliklerini belirtir misiniz? (Isınma, TV-uydu, ankastre mutfak eşyası, intercom, ebeveyn banyosu, laminant parke, çelik kapı özellikleri vs.)
Binanın ısıtılması için gereken ısıtma enerjisi, doğal gaz yakıtlı merkezi ısıtma sistemi ile sağlanıyor. Dairelerde salon ve ebeveyn yatak odasında klima alt yapısı ve drenaj giderleri tesis edilmiş şekilde teslim edilecek (1+1 dairelerde klima tesisatı sadece salonlarda yapılacak).

Dairelerde bulunan intercomlar vasıtası ile güvenlik ile irtibat sağlanmakla birlikte opsiyonel olarak istendiğinde, kamera sistemine de bağlanmak mümkün. Kat koridorlarında ve otoparkta acil anons ve yangın ikaz sistemi mevcut. Ayrıca her dairede banyo ve ebeveyn yatak odasında, güvenlikle irtibatlı SOS çağırma butonu olacak.

Antre, koridor, mutfak, salon, yatak odalarının zemini Belçika Quick Step laminat parke ile döşendi. Banyo ve tuvaletlerin zemininde Vitra marka seramik kullanıldı. Balkonlarda ise projesine uygun seramik uygulandı. Dubleks dairelerde daire içi merdivenler ise Betonarme konstrüksiyon üzeri ahşap kaplamalı olarak dizayn edildi.

Mutfak mobilyaları olarak İtalyan Arredo lmutfak mobilyaları ve tezgahı seçildi.

Banyolarda projesine uygun lake banyo dolabı, İdeal Standart marka vitrifiyeler, İdeal Standart marka armatürler, Hüppe marka duşa kabinler kullanıldı.

9.Projenin inşaat teknikleri hakkında bilgi verir misiniz? Projenin depreme dayanım, yalıtım vs bilgileri neler?

Tüm tasarım hesaplamaları T.C. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı 06/03/2007 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 26454 sayılı deprem yönetmeliği ve ülkemizde yürürlükte olan TSE şartnameleri esas alınarak yapılmıştır. Yapı taşıyıcı sistemi; betonarme perde ve kolon, asmolen döşeme, temel sistemi radye jeneral temeldir.

10.Eklemek istedikleriniz.
Avlu 138, popüler mekanlara yakınlığı ve trend sahibi tarzıyla şehrin kalbinde yeni bir iş ve yaşam konsepti oluşturuyor. Avlu 138, şehrin ana noktalarına yakınlığı nedeniyle genç profesyonellerin ve ailelerin vazgeçilmez adresi olmanın yanısıra Levent-Maslak hattında iş dünyasının merkezinde en yeni butik konut projesi olması nedeniyle yatırımcılar tarafından da tercih ediliyor.

Detaylı bilgi için:
Tel:  212 291 2860 pbx  0.533.651 0996
[email protected]

Milliyet