Kuyumcukent AVM Projesi Tam Gaz

Evlilik alışverişlerinin ideal noktası olmaya hazırlanan Wedding World Kuyumcukent, marka karması ve yapılanma çalışmalarına hız kazandırdı. Gelinlikten damatlığa, ayakkabıdan tekstile, takıdan çeyize kadar uzanan geniş bir yelpazede hizmet vermesi planlanan AVM’de, nikah salonlarının inşaatı da başladı.

Dünyada 130 milyar doları bulan ticaret hacmi ile en büyük sektörler arasında yer alan kuyumculuk ve mücevherin Türkiye’deki öncülerini bir araya getiren Kuyumcukent, perakende alanında hizmet vermeye hazırlanan “evlilik konseptli alışveriş merkezi” ile gurur duyulacak adımlar atmaya devam ediyor. Kuyumcukent’in yeni yatırımı yeni logosu ve yeni ismi ile ilk kez Evlilik Fuarı’nda görücüye çıkarken, kiralamalar da bütün hızıyla sürüyor.
‘Wedding World Kuyumcukent’ adı ile evlilik alışverişlerinin tek noktası olacak olan AVM; gelinlikten damatlığa, ayakkabıdan tekstile, takıdan çeyize kadar uzanan geniş bir yelpazede alışveriş imkanı sunacak. Türkiye dışına taşan büyük hedefleri de içine alacak yapılanma için 300 marka adı ve logo arasından halk oylamasıyla belirlenen ‘Wedding World Kuyumcukent’ ismi, şimdiden projeyi dünyaya açmaya başladı bile…

Türk kuyumculuk sektörünün tüm önderlerinin kuyum mağazaları ile binlerce çeşit altın ve mücevher seçeneğinin bir arada bulunacağı Kuyumcukent Wedding World AVM, evlilik ve çeyiz alışverişlerinin de cazip noktası olmayı amaçlıyor. Kiralama çalışmaları süratle ilerlerken, alışveriş merkezinin lokomotifi olacak nikah salonlarının inşaatı da start aldı.

Türkiye’nin ilk evlilik dünyası
Mimarisi, nikah salonları ve geleneksel Türk kültürünü yansıtan cadde mağazacılığının temsilcileri ile AVM alanında büyük yenilikler planlayan Kuyumcukent Wedding World; evlilik, nişan, söz, özel günler gibi alışveriş ihtiyaçlarının tümünü tek çatı altında topluyor. Wedding World, evlilik temalı ilk alışveriş merkezi olarak Türkiye’nin perakendecilik anlayışına “konsept AVM” yaklaşımını getiriyor. Çalışmaların ilk adımı ise Akay Gelinlik’in düzenlediği görkemli açılış defilesi ile şubat sonunda atılıyor. Türkiye’nin gündemine yerleşecek bu muhteşem organizasyon, Kuyumcukent’in alışveriş merkezi alanındaki başarısına gösterge olacak.

Kuyumcukent Bazaar projesi ile yalnızca kuyumculuk sektörünü değil, gelinlikten mobilyaya, beyaz eşyadan teknolojiye, çeyiz ürünlerinden seyahate uzanan geniş bir yelpazede marka ve mağazalara yer vermeyi hedefleyen yönetim, “Türkiye’nin ilk evlilik dünyası” sloganıyla yola çıkıyor. Kuyumcukent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Merim, AVM içerisinde farklı zevk ve farklı bütçeler için alternatifli bir marka karması hazırladıklarını açıkladı. Kuyumcukent Wedding World’den düğün alışverişi yapanların 10 Bin TL’den başlayan bütçelerle tüm ihtiyaçlarını tamamlayabileceğini söyleyen Merim, “Mağaza yapılanmasını, çok seçenekli olarak kurguladık. Örneğin; 10 bin TL bütçe ile gelinlik, damatlık, çeyiz ve mobilya ihtiyaçlarının tümü temin edilebilecek. Hatta isterseniz, nikahınızı da Wedding World’de kıyacağız. “Çok daha farklı şeyler arıyorum” diyenler için de birbirinden çarpıcı takı tasarımları, gelinlik ve damatlık markaları, mobilya, beyaz eşya, çeyiz, davetiye, düğün organizasyonu firmalarını AVM bünyesinde ağırlayacağız. Daha pahalı markaları, Nişantaşı sokağında bulacaksınız” dedi.

Zaman kaybına paydos!
Evlenenlerin, çok dağınık noktalara yayılmış marka ve mağazalara ulaşmak için çok zaman harcadığını, yeterli fiyat kıyaslaması yapamadığını ifade eden Kemal Merim, “Türkiye’de her yıl 650-700 bin nikah kıyılıyor. Bunun 125 bini İstanbul’da gerçekleşiyor. İstanbul’da, özellikle evlilik alışverişine yönelik ürünler, çok dağınık noktalarda. Mahmutpaşa, Fatih, Nişantaşı, Bakırköy, Tahtakale, Laleli, Aksaray, perdecileri ile Zeytinburnu… Öyle olunca da evlenecek çiftler hem çok zaman kaybı yaşıyor hem de yeterli fiyat karşılaştırması yapamıyor. Kuyumcukent Wedding World, alışverişi hızlı ve keyifli hale dönüştürecek bir merkez bu anlamda” dedi.

Kuyumcukent Wedding World’u benzersiz kılan en önemli özellik de içinde nikah salonları bulunan tek alışveriş merkezi olacak olması… Türkiye’nin en şık ve en fazla tercih edilen nikah salonlarını inşa etme iddiası ile yola çıkan Kiaş yönetimi, mimari projeleri belirledi. Kuyumcukent Wedding World’ü tercih eden Saat&Saat, Koza Davetiye, Sevinç Gelinlik ve Alman Brillant başta olmak üzere, birçok kuyumcu da dekorasyon çalışmalarına süratle devam ediyor.

Perakende