Kuşadası’nda deniz manzaralı proje

Obakent denize bakan konutlarıyla eşsiz manzaraya sahip. Projede amaç sağlam binalarla güvenilirliği sağlamak bununla beraber eşsiz bir manzara karşısında huzuru yaratmak.

Adaş İnşaat’ın Kuşadası’nda hayata geçirdiği Obakent Konutları, 93.05 m2 parsel alana yayılmış olup 9 Blok 89 konuttan oluşuyor. Tek Giriş Çıkışı olan sadece site içi yollarının olduğu Taş duvarlarla çevrili yoldan ortalama 5-6 metre yükseklikte bulunan bir arazi üstünde devam ediyor. Site içinde açık otopark yerleri, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanı, yüzme havuzu, peyzaj ve çevre aydınlatmalar projelendirilmiş.

Bina temelleri radye (bina tabanın tamamı 50 cm kalınlığında c20-25 betonarme ve 16 lık demir sistemli) temel olup sağlam zemin üzerine oturtulmuş. Bina kolonları perde kolon sistemli olup katlar asmolen sistem döşemeli, kirişler ise yatık kiriş değil, dikey kiriş olarak projelendirilip uygulanmış. Asmolen sistem uygulanmasından dolayı katlar arasındaki ses geçirimi minimuma indirilmiş. Temel etrafına drenaj ve su yalıtımı binada gerekli yerlerde ısı yalıtımı yapılıyor. 5 kattan oluşan binaların daireleri 1+1 şeklinde konumlandırılmış.

ObaKent Konutları’nın en dikkat çekici özelliği ise güvenilirliği, sağlamlığı ortaya koyarak görsel güzellik anlayışını ön plana çıkarmak.

Milliyet