Kullar 2010’da üç projeye hayat vermeye hazırlanıyor.

Kullar İnşaat, 2010 yılında 3 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor. Birinci proje Haramidere’de Oto Alışveriş Merkezi, ikincisi Beylikdüzü’nde Lavinya City, üçüncüsü ise Lavinya Garden projesi

Türkiye’nin köklü tekstil Şirketlerinden Örteks’in 2007 yılında kurduğu Kullar İnşaat, Keleşoğlu İnşaat ile hayata geçirdiği Ginza Lavinya Park ve kendi yatırımı olan Mimarsinan’daki Lavinya Park projelerinin ardından 2010’da 3 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor. Kullar inşaat, sektörde bir marka yaratmak istiyor. Bu markanın adı da Lavinya. Kullar İnşaat gerçekleştirdiği projelerede mutlaka Lavinya ismini kullanıyor ve kullanmaya da devam edecek. Şirketin Keleşoğlu İnşaat ile birlikte yaptığı projenin ismi Ginza Lavinya Park, Mimarsinan’da devam eden projenin ismi, Lavinya Park ve yeni başlayacak projelerin isimleri de Lavinya City ile Lavinya Garden.

Daireler 154 bin liradan başlıyor

Kullar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kul ile yeni pojelerini konuşmak üzere Mimarsinan’da inşaatı tamamlanmak üzere olan ve yeni satışa sunulan Lavinya Park projesinin satış ofisinde buluştuk. Ahmet Kul. bir yandan Keleşoğlu inşaat ile Ginza Lavinya Park projesine devam ederken diğer taraftanda Kullar olarak Mimarsinan’da Lavinya Park projesi’ne devam ettiklerini anlatıyor. İlk olarak Ginza Lavinya Park hakkında özet bilgiler veren Kul, projenin 158 ofis ve 230 konuttan oluştuğunu belirtti.

Kul, projenin 1 yıl sonra tamamlanarak teslim edileceğini ifade ederek, 1+1 ile 4+1 arasında değişen tipteki konutların fiyatlarının 154 bin TL ile 475 bin TL arasında değiştiğini kaydediyor.

Proje 1: Oto AVM projesi

İstanbul’a bir Oto AVM’ projesi daha geliyor

Geçtiğimiz yılın son günlerinde Beylikdüzü’nde yapılacak oto alışveriş merkezi Autopia’nın ardından bir diğer oto alışveriş merkezini de Kullar & Gül Yapı ortaklığı hayata geçirecek. Proje hakkında bilgi veren Kul. projenin mimari tasarımının prestijli projelere imza atan Mimar Metin Hepgüler’e ait olduğunu söyledi. Bu projeyi Gül Yapı ile ortaklaşa hayata geçireceklerini söyleyen Kul, Haramidere’de 120 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak projenin tamamlandığında, İçinde otomobille gezilebilecek, otomotiv dünyasına ilişkin ne varsa içinde yer alacak bir alışveriş merkezi ortaya çıkacağını ifade ediyor. En az 100 mağazanın yer alacağı alışveriş merkezinde restoranlar ve cafeler de bulunacak. Kul, projenin 60 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçeceğini ve çok kısa bir sürede tamamlanacağını kaydetti.

Proje 2: Lavinya City

Lavinya City lansmanı Nisan’da yapılacak

Kullar İnşaat, diğer projesi Lavinya City’yi Beylikdüzü’nde Bauhouse’un yanındaki araziye yapacak. Yaklaşık 53 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Lavinya City’de ofis, home-ofis ve residence dairelerinden oluşan 400’e yakın bağımsız bölüm yer alacak. Ahmet Kul projede 20 adet dükkanın da bulunduğunu belirterek, projeyi 50 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçireceklerini, inşaata Nisan-Mayıs gibi başlamayı planladıklarını kaydetti.

Proje 3: Lavinya Garden

Önce inşaatını bitirip sonra satışa sunuyor

Konut sektöründe kriz öncesinde birçok firmanın maket üzerinden satışlar yaptığını ve ardında mağdurlar bıraktığını belirten Kul, ‘Yaşanan olumsuz örnekler tüketiciler Çizerinde güvensizlik yaratıyor. Bu da sektörün geneline zarar veriyor. Artık maketten satış dönemi sona ermeli, Yap-Sat dönemini başlatmalıyız. Aksi taktirde önümüzdeki günlerde yeni yarım kalan projeler ve mağdurlar görebilir” diye konuştu. Kullar İnşaat olarak önce öz kaynaklarla projeleri tamamlamayı ve sonrasında satışa çıkartmayı prensip haline getirdiklerine dikkat çeken Kul, Mimarsinan’da yaptıkları Lavinya Park projesi’nin de tamamlanma aşamasında satışa sunulduğunu kaydetti.

Gürpınar’da ailelere özel butik proje

Lavinya Garden projesinin 3 dükkan ve 28 daireden oluşan butik bir proje olacağını vurgulayan Kul, Gürpınar’da inşa edilecek projenin ailelere özel olarak tasarlandığın ve tahmini yatırım maliyetinin ise 7-8 milyon dolar olacağını öngördüklerini ifade etti.

Lavinya Park’da fiyatlar 130 bin TL’den başlıyor

İnşaatın belli bir aşamaya gelmesiyle birlikte satışa sunulan 108 daire 14 dükkan ve 1 mağazadan oluşan Lavinya Park projesinin Temmuz’unda başladığını belirten Kul, projede 2010 Mayıs – Haziran gibi yaşamın başlayacağını söyledi. Projenin 5’er katlı bloklar halinde inşa edildiğine değinen Kul, projede 5 bin metrekarelik yeşil alanın yanı sıra, Fitııes Center. havuz, suna gibi aktivite alanları da bulunduğuna işaret etti. Göl ve deniz manzarasına da hakim olan Lavinya Park’ta 65 metre kare ile 165 metrekare arasında değişen 1 +1 ile 3+1 arasındaki dairelerin fiyatı 130 bin TL ile 300 bin TL arasında değişiyor.

Sabah