Kristal Şehir’de metrekaresi bin 200 TL

Ispartakule’de ‘Bizim Evler’ projesini hayata geçiren ve 10 binin üzerinde konut üreten İhlas Holding, Esenyurt’ta 5 bin 100 konutluk Kristal Şehir projesine başlıyor. Projenin değeri 800 milyon liraya yaklaşıyor.
İhlas Holding bir kısmını Esenyurt Belediyesi ile kat karşılığı olarak anlaştığı toplam 142 bin 800 metrekarelik arsa üzerine adeta yeni bir mahalle kuracak. İhlas Holding, 5 bin 104 konut ve 70 işyerinden oluşan yeni projesi Kristal Şehir projesinin inşaat ruhsatını 5 Ocak’ta ilgili belediyeden teslim aldı. Beylikdüzü, Esenyurt ve Büyükçekmece’nin kesiştiği kavşakta E-5 (D-100) otoyolu üzerinde inşa edilecek Kristal Şehir, TÜYAP’ın yanı sıra Metro, Carrefour, Migros, Real, Bauhause, Media Markt gibi büyük alışveriş merkezlerine komşu olacak. 18 konut bloku ile 2 adet E-5 girişli residence kulesinden oluşacak projede 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tipleri yer alıyor. Projedeki 1+1 daireler 68 ile 90 metrekare, 2+1 daireler 96 ile 138 metrekare, 3+1 daireler ise 140 ile 183 metrekare arasında büyüklüklere sahip olacak. 15 Ocak’ta satışa çıkacak olan Kristal Şehir’de dairelerin metrekare satış fiyatının bin 200 TL’den başlaması öngörülüyor.

‘DEĞERLİ BİR YATIRIM’
İhlas İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şeker, Kristal Şehir’in yüksek teknoloji ile depreme dayanıklı olarak inşa edileceğini belirterek, “Bu projeden konut sahibi olanlar, Kristal ismine layık değerli bir yatırıma imza atmış olacaktır. İstanbul’da kaliteli yaşamı arayanları Kristal Şehir’de huzuru, mutluluğu, güvenliği ve kazançlı yatırımı yıllar boyu yaşamaya davet ediyoruz” dedi. 120 bin metrekarenin yeşil alana ayrıldığı projede, 11 bin metrekarelik alışveriş merkezi, 10 bin metrekarelik kapalı sosyal tesis, kapalı yüzme havuzları, fitness salonu bulunacağını açıkladı.

Sabah