Kendi arsası için gecekondu sahiplerine 13 milyon verdi

Seba İnşaat, Milli Emlak’tan 27 milyona aldığı arsa üzerindeki yapıları temizlemek için gecekondu sahiplerine 13 milyon TL verdi. Şirket, Levazım Sitesi’ndeki arsaya 64 konutluk butik proje yapıyor.

Seba İnşaat’ın Seba Flora ismiyle Levazım Sitesi’nde başladığı proje, butik yapısıyla olduğu kadar, başlangıç aşamasında yaşananlarıyla da dikkat çekiyor. 15 dönüm arsaya, önce Milli Emlak’tan 2009’da toplam 27 milyon TL ödeyerek sahip olan firma, ancak üzerinde yer alan 39 gecekondunun sahipleriyle de bir kez daha uzlaşmak durumunda kaldı. Yönetim Kurulu Başkanı Engin Keçeli’nin verdiği bilgilere göre, gecekondu sahiplerine, arsayı terk etmeleri için 13 milyon TL daha ödendi.

Arsa üzerinde yer alan 39 gecekondunun her birine 300’er bin TL’den olmak üzere yaklaşık 13 milyon TL’lik ödeme yaptıklarını ifade eden Keçeli, “Arsa için belediyeye ve Milli Emlak’a 27 milyon TL verdik. Ancak, 39 gecekonduya evlerini terk etmeleri için birkaç ay süre verilmişti. Yaptığımız bu ödeme sonucunda tüm gecekondu sahipleri, 1 günde evlerini yıkarak bölgeyi terk etti. Biz de böylece İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Levent Levazım’da Ağustos 2009’da Seba Flora Projesi için düğmeye basmış olduk” diye konuştu.

Ortaköy Vadisi’ne bakıyor

64 konuttan oluşan projede teslimleri Temmuz 2012’de gerçekleştireceklerini açıklayan Keçeli, 15 dönümlük arsanın üzerinde Ortaköy Vadisi’ne hakim bir alanda 15 bin metrekarelik inşaat yapacaklarını ifade etti.

Arsanın sekiz dönümünü ise yeşil alana ayırdıklarını belirten Keçeli, proje hakkında, “Sekiz blokta 64 konut olarak tasarladık. Sosyal alana 4 bin metrekare ayırdık. Yeşil alana ve sosyal donatılara ağırlık verdik. Konutlar da bir o kadar özenli. Her daireye özel bir açık, bir kapalı olmak üzere iki otopark düşüyor.

Yer karolarından ankastre cihazlara, ısıtma sisteminden asansöre kadar her detayda ünlü markalarla çalışmayı tercih ettik. Projede dünyaca ünlü markalarla çalıştık. Her konut için uydu sistemi, IPTV ile fiberoptik internet hatları kuruyoruz” bilgisini verdi.

METREKARE FİYATI 6 BİN DOLAR

Temmuz 2012’de teslim edilmesi planlanan projede metrekare satış fiyatları 4 bin ile 6 bin dolar aralığında belirlendi. Projede normal kat, bahçe dubleksi ve çatı dubleksi olmak üzere üç ayrı konut alternatifi bulunuyor. Normal katlar 174 metrekare, bahçe dubleksleri 244 metrekare ve çatı dubleksleri 279 metrekare olarak tasarlandı. Levazım’da Zorlu Center’ın yakınlarında konumlanan projede ticari birim bulunmayacak.

Milliyet