Karsu Dönmez’den Varyap Meridan’da caz rüzgarı

Hollanda’da yaşayan 20 yaşındaki genç yetenek Karsu Dönmez, şarkılarıyla Varyap Meridian müşterilerine unutulmaz bir gece yaşattı…

Sesi Grammy ödüllü ABD’li ünlü piyanist, söz yazarı ve şarkıcı Norah Jones’e benzetilen Hollanda’da yaşayan 20 yaşındaki genç yetenek Karsu Dönmez, Varyap Meridian müşterilerine unutamayacakları bir konser verdi. 61 kat ile Türkiye’nin en yüksek yeşil gökdeleni Varyap Meridian Grand Tower’da dairelerin satışa çıkması dolayısıyla düzenlenen gecede, Karsu Dönmez, kendi bestelediği şarkılarıyla konuklarına caz rüzgarı estirdi. Sadece bir şarkıcı değil, aynı zamanda yetenekli bir piyanist, besteci, aranjör ve söz yazarı olan Karsu Dönmez,Vayap Meridian müşterilerine sunduğu muhteşem müzik ziyafetinde, şarkılarını İngilizce ve Türkçe seslendirdi.

Erdinç Varlıbaş, İtalya’da dinledi ve Türkiye’ye davet etti
Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş’ın, İngiltere’de TED Platformu’ndaki konserinde dinlediği ve sesinden etkilenerek Türkiye’ye davet ettiği Karsu Dönmez, Varyap Meridian’da verdiği konser ile performansı ile dinleyicilerden büyük beğeni topladı.

Süleyman Varlıbaş: “Karsu Dönmez’i Türk müzikseverlerle buluşturmaya devam edeceğiz.”
Avrupa ve Amerika’daki başarıları ile ülkemizi temsil eden Karsu Dönmez’i Varyap olarak bundan sonra gerçekleştirecekleri etkinliklerde Türk müzikseverlerle buluşturmaya devam edeceklerini söyleyen Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş da “Karsu Dönmez, genç yaşında, uluslararası platformlarda rüştünü ispat etmiş ve yüksek performansı ile takdir edilen ve gelecek vadeden bir yetenek. Kendisini, yurtdışında tanındığı kadar Türkiye’de de tanınması için desteklemeye devam edeceğiz. Bu genç müzik insanını, ‘Değişimin Başladığı Yerde, Varyap’ta dinlemekten ve seçkin müşterilerimizle buluşturmaktan son derece memnuniyet duyuyorum” dedi.

Türk Norah Jones’u…
Hatay’ın Karsu köyünden Hollanda’ya yerleşen anne ve babası tarafından Karsu ismi verilen genç sanatçı, bugüne kadar Amsterdam’daki Concertgebouw, New York’taki efsanevi Carnegie Hall gibi ulusal ve uluslar arası pek çok mekanda sahne aldı. Sanatçı; caz, blues, funk ve etnik müziklerin çağrışımlarından oluşan şarkılarını kendisi yazıyor ve besteliyor. Geçtiğimiz günlerde ilk albümünü çıkaran Karsu’nun albümü, Türk müziği motifleri, klasik müzik ve caz karışımından oluşuyor.

“Dünya sanatçısıyım, şarkılarım hayatın sorunlarına dokunuyor.”
14 yaşında, önce kendi ailesinin restoranında, sonra da çeşitli küçük ve büyük sahnelerde profesyonel olarak performans sergileyen genç şarkıcı, Varyap Meridian’da verdiği konser sırasında, kendisini bir dünya sanatçısı olarak gördüğünü belirterek, “birçok şarkıcı aşk hakkında şarkılar söyler. Benim şarkılarım hayatın büyük sorularına dokunuyor” dedi.

Ünlü belgeselci Mercedes Stalenhoef genç sanatçının belgesel filmini çekiyor
Hollandalı belgesel film yönetmeni Mercedes Stalenhoef, ilk kez Amsterdam’da babasının restoranında dinlerken hayran kaldığı ve müzik kariyerini yakından takip ettiği Karsu Dönmez’in, hayatını belgesel film yapıyor.