Kağıthane’nin ilk AVM’si Sur Yapı’dan

SUR Yapı, Kağıthane’de eski Cendere Caddesi üzerindeki Hasel Fabrikası arazisine Outlet AVM yapacak. Yaklaşık 250 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçecek 2012’de tamamlanması planlanan AVM 26 bin metrekare kiralanabilir alana sahip ve 4 katlı olacak. Ana kiracı olarak Carrefour ile anlaşılan AVM’de, mağazalar, hipermarket, food court alanı, bowling salonu ve 10 sinema solunu yer alacak

Bayrampaşa nitelikli konutla tanışacak
Sur yapı, Vatan Caddesi’nin bitiş noktasında Bayrampaşa’da yer alan alışveriş ve home-ofislerden oluşan projesini satışa sunmaya hazırlanıyor. Projede bölgesel ve yarı açık bir alışveriş merkezi ve yüksek katlı konutlar inşa edilecek. Projede 5’şinci, 6’ncı kattan sonra panoramik Haliç manzarası ve Galata manzarası izlenebilecek. Projedeki home-ofislerde ise metrekare fiyatlarının 3 bin-3 bin 500 dolar olması bekleniyor.

İzmir Bayraklı projesi seçim sonrası başlıyor
Sur Yapı, İzmir Bayraklı’da deniz kıyısındaki 45 bin metrekarelik arsada Hayat ve Torunlar Grubu ile birlikte residence ve AVM projesi geliştirecek. Yaklaşık 30 bin metrekare kiralanabilir alana sahip AVM ile 27 bin metrekarelik residence’den oluşan kompleksin önüne izinlerin alınması halinde 360 yat kapasiteli marina da yapılacak. Satışlarına genel seçim sonrasında başlanması planlanan projede residencelerin metrekare satış fiyatlarının ortalama 5 bin dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Sabah Emlak