İstanbul’un en yüksek 5 kulesinden biri olacak

Akasya Acıbadem Projesi’nin son etabı olan Kent Etabı’ndaki 40 katlı kule 172,6 m yüksekliği ile İstanbul’un en yüksek ilk 5 kulesi arasında yer alacak.

Akasya Acıbadem Projesi’nin son etabı olan Kent Etabı’ndaki 40 katlı kule 172,6 m yüksekliği ile İstanbul’un en yüksek ilk 5 kulesi arasında yer alacak.

İstanbul’un en prestijli alışveriş merkezinin üzerinde yükselecek olan Kent Etabı 40 katlı bir kule ve yanındaki 15 katlı yatay bloktan oluşacak. Kulede home-office olarak kullanıma uygun projelendirilen dairelerin yanı sıra tarihi İstanbul Yarımadası’na bakan manzaralı “penthouse” konseptli yaşam alanları da bulunacak.

Her odanın kat bahçesine açıldığı 15 katlı yatay yaşam alanlarında ise 3,5+1, 3+1 ve 2+1 dairelerin yanında geniş teraslı lüks daireler bulunacak. Tüm yatay bloğun etrafını saran kat bahçelerinde özel jakuziler de yer alacak.

Kent etabında yer alan tüm dairelerde rezidans hizmeti verilecek.
Daha önce satılan ve inşaatları devam eden Koru Etabı 2011’in ilk yarısında, Göl Etabı ise 2011’in 2. yarısında yeni sahiplerine teslim edilecek. Akasya Acıbadem Projesi’nin son etabı olan ve İstanbul’un en prestijli AVM’sinin üzerinde yükselecegi Kent Etabı ise 2013 yılının ilk yarısında sahiplerine teslim edilecek. Kent Etabı’ndaki yaklaşık 600 konutun yarısı ön taleplerle şimdiden yeni sahipleri için ayırtılmış bulunuyor.

Central Park Akasya’ya taşınıyor
Anadolu yakasının en büyük yeşil alanına sahip olan Akasya Acıbadem’deki toplam 58.000 metrekarelik yeşil alanın 26.000 metrekaresini oluşturan ortak sosyal alanı Central Park; Koru, Göl ve Kent Etaplarında yaşayanları bir araya getirecek. Central Park’ta yaklaşık 900 m2 büyüklüğünde İstanbul’un ilk ve tek doğal kumsallı açık havuzu da yer alacak. Göl Etabı içindeki 7.500 metrekarelik biyolojik gölet ise Akasya Acıbadem’de yaşayanların bir başka ayrıcalığı olacak.

Akasya Acıbadem Boğaz Köprüsü’ne 6 km, Bağdat Caddesine 5 km mesafede olmasının yanı sıra; Kent Etabı’ndaki kulenin hemen altından Uzunçayır metro istasyonuna sağlanacak bağlantı ile trafiği en aza indirgeyen ulaşım imkanları sunacak.

Milliyet