İstanbloom’da metrekaresi 7 bin dolar

Beşiktaş eski yönetici Fikret Orman’ın şirketi Esin Yapı, Zincirlikuyu’da 46 katlı konut ve ofis projesine başladı. İstanbloom adını taşıyan projede metrekare satış fiyatı 7 bin dolar olacak.

FİKRET Orman, Metin Esin ve Mehmet Emin Armutçuoğlu’nun kurucu ortağı olduğu Esin Yapı, Zincirlikuyuda 150 metre yüksekliğinde 46 katlı İstanbloom projesine start verdi. Arsa maliyetiyle birlikte toplam 150 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek proje 165 konut ve ofis katlarından oluşacak. Bayramdan sonra satışa sunulacak İstanbloom projesinde 108 metrekare ile 306 mnetrekare arasında değişen 1+1’den 4+1’e kadar farklı tipteki dairelerin ortalama metrekare satış fiyatı 7 bin dolar olarak açıklandı. Proje, DB Mimarlık’ın kurucusu Bünyamin Derman’ın imzasını taşırken, projenin tüm iç tasarımlarını ise Geomim’in kurucusu Mahmut Anlar gerçekleştirdi.

KENTE DÖNÜŞ BAŞLADI
Esin Yapı kurucu ortağı Fikret Orman, 2 yıl geliştirme aşaması süren İstanbloom projesiyle, İstanbul’a simge bir bina kazandırmak ve yeni bir yaşam stilini insanlara sunmayı hedeflediklerini söyledi. Projenin inşaatına başladıklarını ve 2, 2.5 yıl içinde tamamlayarak sahiplerine teslim etmeyi planladıklarını ifade ederek, “Artk İstanbul’da şehir dışında yaşama tercihi tersine dönüyor ve şehre dönüş başlıyor. Büyükdere aksı yaşamın merkezi haline geldi. Eskiden şehrin merkezi Taksim’di. Şimdi merkez Zincirlikuyu’ya kayıyor. Merkezi lokasyonuyla farklılaşan İstanbloom, sıradışı mimarisiyle de öne çıkıyor” dedi.

Sabah