İŞ GYO Turizmde gelecek gördü, Avrupa’ya açılıyor

Bu yıl içinde Kapadokya ve Antalya’da iki otelin mülkünü satın alan İŞ GYO, Avrupa’da da yatırım fırsatı kolluyor. İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, 2011’de Tuzla’da teknoloji merkezi ve rezidans, Taksim’de ofis ve İzmir’de konut projelerine başlayacaklarını söyledi.

Bu yıl içinde biri Kapadokya diğeri ise Antalya’da iki otelin arazisini satın alarak kiralanabilir mülk gelirini artıran İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), gelecek ögrüğü turizm sektöründe yatırım fırsatı arıyor. İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, 2001’de Antalya’da aldıkları Seven Seas otelinden sonra bu yıl Kapadokya’da Lykia Lodge Kapadokya ve yine Antalya’da Magic Life Imperial tesislerini satın alarak grubun turizmdeki payını yüzde 6’dan 11’e çıkardıklarını söyledi.

100 milyon dolar kira hedefi
Bu yıl yaptıkları iki otel arazisinin satın almasıyla yıllık kira gelirlerini 61 milyon dolara çıkardıklarını söyleyen Tanes, Avrupa’nın gelişen ülkelerinde de turizm yatırımlarıyla ilgilendiklerini, söyledi. Tanes, “Hazır bir gayrimenkulü satın almak şeklinde de olabilir arazi satın almak şeklinde de… 3-5 aylık zaman diliminde görüşmelerin netleşeceğini düşünüyoruz” dedi. Tanes, hedeflerinin grubun yıllık kira getirisini 5 yılda 100 milyon dolara çıkarmak olduğunu da söyledi.

Tanes, Lykia Kapadokya Lodge otelini 6 milyon euroya, yanındaki boş arsayı da 1 milyon euroya, Kemer’deki Magic Life Imperial tesisini ise 18.6 milyon euro satın aldıklarını açıkladı. 2001’de 45 milyon dolara aldıkları Seven Seas otelinin 4-5 yılda kendini amorti eder hale geldiğini belirten Tanes, kiralama yoluyla gelir elde edecekleri yatırımlara ağırlık vereceklerini söyleyen Tanes, “Bu süre zarfında u alanda bir yol kazasına uğramadık. Yatırımlara devam edeceğiz” dedi.

2011’de başlayacak yatırımlar
-İş Bankası’na Tuzla’da teknoloji merkezi, yanında ofis ve rezidans
-Tuzla’da konut projesi
-İzmir Konak’ta konut projesi
-Taksim’de ofis projesi
-Avrupa’da otel satın alma

Turizmdeki mevcut yatırımlar
-Seven Seas Oteli
-Lykia Kapadokya Lodge
-Magic Life Imperial Kemer

Dilek TAŞ/Emlak&Mortgage