İngiliz emlak firması ile Soyak arasında işbirliği

İngiliz emlak şirketi SpotBlue ile Soyak İnşaat arasındaki işbirliğiyle, İngilizler İstanbul’da konut sahibi olabilecek.

Merkezi Londra’da bulunan ve ağırlıklı olarak Avrupalı yatırımcılara Türkiye emlak sektörünü pazarlayan Spot Blue Firmasının yetkilisi Julian Walker, AA’ya yaptığı açıklamada, “Soyak’ın İstanbul Halkalı’daki yeni konut projesini İngiliz pazarına sunmasından memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Bu işbirliğiyle İngiliz yatırımcıların güvenebilecekleri bir firmadan konut satın alabilme fırsatı yakaladığını kaydeden Walker, Soyak’ın Halkalı’daki konut projesinin 2 bin konuttan oluştuğuna, fiyatların 45 bin ile 200 bin sterlin arasında değiştiğine ve vadeli ödeme seçeneklerinin bulunduğuna dikkati çekti.

Soyak’ın Halkalı projesinin büyük bir yatırım fırsatı olduğunu da belirten Walker, Türkiye’de emlak sektöründeki büyümeye de değindi ve bu sektörün 2010 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 21,9 büyüdüğünü belirtti.

İngilizler Türkiye’nin güney ve batı sahillerinde emlak sahibi olmanın yanı sıra, son dönemde İstanbul’da da konut almaya ilgi gösteriyor.