İhtiyacınız olan her şey bu projede

Garanti Koza’nın 62 yıllık tecrübesi ile imza attığı “Akkoza” projesinin üçüncü fazı “Koza Şehir”, sunduğu yaşam alanları ve ödeme kolaylıkları ile dikkat çekiyor.

Sakinlerine standardın üzerinde bir yaşam vaadi sunan Akkoza – Koza Şehir Projesi, Esenyurt’u İstanbul’un yeni Etiler’i yapmayı hedefliyor. Yapılan yeni anlaşmalar çerçevesinde Koza Şehir projesi hem uluslar arası tam teşekküllü hastanesine, hem de özel okuluna kavuşuyor. Akbatı AVM ve Yaşam Merkezi, 210 mağazasıyla Koza Şehirliler’in tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. TEM’e sağlanan direk bağlantı ile İstanbul’un herhangi bir noktasına ulaşmak çok kolay olacak.

Garanti Koza’nın 1 ve 2’inci fazlarda Akiş ortaklığıyla yürüttüğü Akkoza’nın 3’üncü fazını oluşturan Koza Şehir, oldukça kapsamlı bir yaşam projesi. 450 bin metrekarelik arsa üzerine inşa edilen Akkoza, 5 bin 500 konutu ve her ayrıntısı ile düşünülmüş sosyal alanları kapsıyor. Dünyaca ünlü A.B.D. merkezli mimarlık firması Development Design Group (DDG) imzasını taşıyan ve 2007 yılı Ağustos ayında ilk etap satışına başlanan Akkoza Projesi; alışveriş merkezi ve sunduğu yaşam alanları ile İstanbul’un en büyük projelerinden sayılıyor.

Esenyurt bölgesini cazibe merkezi haline getiren projede çağdaş bir yaşam için ihtiyaç duyulan her türlü imkân bulunuyor. Akkoza’da, dünyanın önde gelen markalarını barındıran 210 bin metrekarelik 4 katlı Akbatı AVM ve Yaşam Merkezi, dinlenme alanı ve parkların yanı sıra 20 bin metrekare açık, 5 bin metrekare net kapalı alana sahip spor merkezi Club İstanbul da yer alıyor. Akkoza’da yer alan bir diğer sosyal olanak ise 3 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan Festival Park. Konserlere ve gösterilere ev sahipliği yapması planlanan Festival Park, 5 bin kişiyi aynı anda ağırlamaya hazırlanıyor.

Koza Şehir sakinlerine özel burs imkanı ile TED Koleji

Koza Şehir’de yaşayanlar yürüme mesafesinde uluslararası standartlarda hizmet veren tam teşekküllü İsviçre Hastanesi’ne ulaşabilecekler. 10 dönümlük alana kurulacak olan İsviçre Hastanesi, 7 gün 24 saat tüm bölge sakinlerine hizmet verecek. Ayrıca TED Koleji’de proje içinde ayrılan 15 bin metrekarelik bir alanda hizmet verecek. TED Koleji ile yapılan özel anlaşma çerçevesinde bir ilke imza atılacak. TED Koleji, Akkoza’da oturan başarılı öğrencilere beş yıl süresince toplam 1,5 milyon dolarlık karşılıksız burs sağlayacak. TED Koleji, Esenyurt’u İstanbul’un yeni Etiler’i yapma hedefiyle hayata geçirilen  Akkoza projesinde, 14 bin metrekarelik alan üzerinde yer alacak. İstanbul’un yeni cazibe merkezi Esenyurt’un, en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Akkoza projesinde yer alması kesinleşen TED Koleji, inşaasına başlandıktan iki yıl sonra TED İlköğretim Okulu, üç yıl sonra TED Koleji olarak eğitim vermeye başlayacak.

TEM’e direk bağlantı

Tüm Esenyurt bölgesine hatta Bahçeşehir’e ulaşımda da büyük rahatlık sağlayacak Esenyurt TEM kavşağının temeli 29 Eylül 2010 tarihinde atıldı. Bu çıkış sayesinde TEM’i kullanarak İstanbul’un birçok noktasından Koza Şehir’e daha kısa sürede varılabilecek. Bu kavşak inşaatı, altı ay sürecek ve Mart 2011’de tamamlanacak.

Yüzde yüz Garanti Koza yatırımıyla hayata geçen Koza Şehir Projesi, ilk etapta 401, ikinci etaptaysa 445 olmak üzere toplam 846 konuttan oluşuyor. Projede bulunan 1+1 daireler 58 m2, 2+1’ler 108 m2, 3+1’ler 155 m2, 4+1’ler 242 m2, penthouse daireler ise 483 m2 olarak tasarlandı. Koza Şehir Projesi’ndeki bu daireler, 130 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Projedeki konutların önemli özelliklerinden birisi de brüt kat yüksekliğinin standart 2.90 metre yerine 3.20 metre olması. Bu özellik mekânlara büyük bir ferahlık sağlıyor.

Koza Şehir’li olmak isteyenlere ödeme kolaylıkları

Koza Şehir, ev sahibi olmak isteyenlere satın alma ve ödeme kolaylıkları sunuyor. İsteyenler 30 ay vadeli yüzde 0 sıfır faiz ile konut sahibi olabiliyor. Banka kredisi ile ev sahibi olmak isteyenler için 0,04 ve 0,74 faiz oranları ile kredi kolaylıkları da sunan Koza Şehir, peşin alımlarda özel indirimler uyguluyor. Albaraka Türk Bankası ile anlaşma yapılan Koza Şehir için uygulanan en düşük peşinat oranı yüzde 10.